Liga bułgarska - 4. kolejka First League: Etar Veliko Tarnovo - Łudogorec Razgrad 0-2 (0-0)

29 sierpnia na Stadionie Ivailo w Wielkim Tyrnowie odbył się pojedynek 4. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Etaru Veliko Tarnovo i Łudogorca Razgrad. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Łudogorca Razgrad 2-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

M. Tchibota 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Łudogorca Razgrad wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Taktyka trenera drużyny Etaru Veliko Tarnovo już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny Etaru Veliko Tarnovo. W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Preslava Borukova z Etaru Veliko Tarnovo, a w 42. minucie Cosmina Motiego z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie Jorginho zastąpił Claudiu Keseru. W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Anton Nedyalkov, Mavis Tchibota, a na ich miejsce weszli Taleb Tawatha, Bernard Tekpetey.

Trener Etaru Veliko Tarnovo postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Steliyana Plamenova i na pole gry wprowadził napastnika Valentina Yoskova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Etaru Veliko Tarnovo doszło do zmiany. Kolyo Stanev wszedł za Zdravka Ilieva.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Łudogorca Razgrad w 79. minucie spotkania, gdy Claudiu Keseru strzelił pierwszego gola. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Mariyanowi Ivanovowi z jedenastki gospodarzy. Była to 83. minuta meczu.

W 84. minucie Mariyan Ivanov został zmieniony przez Ivana Aleksandrova, co miało wzmocnić drużynę Etaru Veliko Tarnovo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cauly'ego na Swietosława Djakowa oraz Aleksa Santanę na Elvisa Manu.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Łudogorca Razgrad, zdobywając kolejną bramkę. W 90. minucie wynik ustalił Mavis Tchibota.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Renan dos Santos
70′ Zdravko Iliev Zapryanov
Neuciano de Jesus Gusmão
83′ 84′ Mariyan Ivanov
Jorge Fernando Barbosa Intima56′
67′ Steliyan Plamenov Dobrev
Higinio Marín Escavy
38′ Preslav Borukov
Ivan Orlinov Yordanov
70′ Kolyo Stanev
Mavis Tchibota Dufounou62′  90′
84′ Ivan Aleksandrov Petkov
Claudiu Andrei Keseru56′  79′
67′ Valentin Yoskov
Elvis Manu85′

Wyjątkowa nieporadność napastników Etaru Veliko Tarnovo była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Łudogorca Razgrad była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Łudogorca Razgrad przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Łudogorca Razgrad w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.