Liga bułgarska - 4. kolejka First League: CSKA Sofia - POFK Botev Vratsa 1-0 (0-0)

4 sierpnia na Stadionie Bâlgarska Armija odbył się mecz 4. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami CSKA Sofia i Botevu Vratsa. Starcie zakończyło się zwycięstwem CSKA Sofia 1-0. Na stadionie zasiadło 2 100 widzów.

4. kolejka Bułgaria - First League
2019-08-04 17:45 | Stadion: Stadion Bâlgarska Armija | Widzów: 2100 | Arbiter: G. Davidov
CSKA Sofia
POFK Botev Vratsa
1
0
Evandro 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna CSKA Sofia wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna CSKA Sofia zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Botevu Vratsa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Botev Vratsa: Danielowi Hristovowi w 36. i Hristowi Evtimovowi w 39. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna CSKA Sofia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Diego Fabbriniego, Tony'ego Watta weszli Tiago Rodrigues, Ali Sowe. Także w drużynie Botevu Vratsa w czasie przerwy zaszły zmiany, za Daniela Hristova wszedł Ivaylo Mihaylov. Między 56. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CSKA Sofia oraz dwie drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla CSKA Sofia zdobył Evandro w 71. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Filipowi Ždericiowi z zespołu gości. W 77. minucie Ivan Turitsov został zmieniony przez Kristiyana Malinova. W 85. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Filip Žderić z Botevu Vratsa i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 73. minucie.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Georgi Valchev, piłkarz Botevu Vratsa.

Filip Žderić73′ 85′
60′ 77′ Ivan Turitsov
Waleri Domowczyjski56′ 84′
 71′ 56′ Evandro da Silva
Daniel Nedyalkov Genov64′
46′ Diego Fabbrini
Andreas Vasev
46′ Tony Watt
Milan Vušurović
Vytautas Cerniauskas
Hristo Mitov
Plamen Galabov
Petar Atanasov
77′ Kristiyan Aleksandrov Malinov
Dominik Ivilin Yankov84′
Viv Solomon-Otabor
Ivaylo Mihaylov46′
46′ Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues
Miroslav Vladimirov Budinov78′
Denis Davydov

46′ Ali Sowe

Wyjątkowa nieporadność napastników Botevu Vratsa była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał sześć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom Botevu Vratsa, a piłkarzom gospodarzy wręczył dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.