Liga bułgarska - 4. kolejka First League: Beroe Stara Zagora - POFK Botev Vratsa 6-0 (3-0)

28 sierpnia na Stadionie Beroe odbyło się spotkanie 4. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Beroe Stara Zagora i Botevu Vratsa. Mecz zakończył się zwycięstwem Beroe Stara Zagora 6-0. Starcie obejrzało 800 widzów.

K. Lebon 62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Beroe Stara Zagora wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Beroe Stara Zagora zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Botevu Vratsa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beroe Stara Zagora w 24. minucie spotkania, gdy Gaïus Makouta strzelił pierwszego gola.

Zespół Botevu Vratsa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 32. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ivan Minchev.

Jedyną kartkę w meczu dostał Hristo Evtimov z drużyny gości. Była to 34. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Gaïus Makouta po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-0.

Drugą połowę zespół Botevu Vratsa rozpoczął w zmienionym składzie, za Daniela Genova, Yuliana Rumenova weszli Petar Atanasov, Wellington.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Alioune Fall.

W 58. minucie Aleksandar Cwetkow został zmieniony przez Keelana Lebona. W 60. minucie boisko opuścili zawodnicy Botevu Vratsa: Chavdar Zhelev, Vladislav Zdravkov, a na ich miejsce weszli Hristo Evtimov, Ivaylo Mihaylov.

Niedługo później Keelan Lebon wywołał eksplozję radości wśród kibiców Beroe Stara Zagora, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie starcia.

W 68. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Alioune Fall z Beroe Stara Zagora. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 74. minucie, w jedenastce Botevu Vratsa za Waleriego Domowczyjskiego wszedł Daniel Hristov, a w zespole Beroe Stara Zagora Radoslav Apostolov zmienił Dzhuneyta Alego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 6-0.

Hristo Evtimov Zlatinski34′ 60′
67′ Ibrahima Sory Conté
Ivaylo Mihaylov60′
58′ Aleksandar Cwetkow
Alassane N'Diaye
 24′, 42′ Gaïus Makouta
Atanas Tsankov Zehirov
 32′ 66′ Ivan Minchev
Waleri Domowczyjski74′
Aleksandar Vasilev
Daniel Nedyalkov Genov46′
 48′, 68′ Alioune Fall
Yulian Rumenov Nenov46′
Hennadii Ganev
Hristo Mitov
74′ Dzhuneyt Ali
Petar Atanasov46′
66′ 74′ Radoslav Apostolov
Daniel Hristov Gadzhev74′
67′ Merlo Manteca Octavio
Vasil Nikolaev Dobrev
Krum Stanimirov Stoyanov
Wellington Brito Tom46′
58′  62′ 67′ Keelan Lebon
Chavdar Zhelev Ivaylov60′
67′ Dimo Naydenov Bakalov
Vladislav Zdravkov Uzunov60′

Wyjątkowa nieporadność napastników Botevu Vratsa była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Botevu Vratsa przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.