Liga bułgarska - 4. kolejka A PFG: Dunav 2010 Ruse - Lokomotiw Płowdiw 2-0 (2-0)

W pojedynku 4. kolejki bułgarskiej A PFG, który rozegrany został 19 kwietnia, drużyna Dunav Ruse zwyciężyła z Lokomotiwem Płowdiw 2-0 (2-0). Mecz na Gradski stadion obejrzało 550 widzów.

D. Firțulescu 3',40'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół Dunav Ruse wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Lokomotiwu Płowdiw. W drugiej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lucas Masoero osłabiając tym samym drużynę gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dunav Ruse w trzeciej minucie spotkania, gdy Dragoș Firțulescu strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Dunav Ruse: Svetoslavowi Kovachevowi w 14. i Svilenowi Shterevowi w 21. minucie.

W 40. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dragoș Firțulescu z Dunav Ruse. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Diyan Dimov z zespołu gospodarzy. Była to 54. minuta meczu. W 59. minucie Oktay Yusein zastąpił Zhelyazka Nedyalkova.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Dunav Ruse doszło do zmiany. Martin Stankev wszedł za Dragoșa Firțulescu. Chwilę później trener Dunav Ruse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Ahmed Ahmedov, a murawę opuścił Ismail Isa. W 81. minucie Alen Ožbolt został zmieniony przez Martina Krasimirova, a za Nikolę Marić wszedł na boisko Iliyan Dimitrov, co miało wzmocnić zespół Lokomotiwu Płowdiw. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diyana Dimova na Hrista Popadiyna.

Wiris Gustavo de Oliveira
54′ 81′ Diyan Dimov
Eliton Pardinho Torreta Junior
 3′ (k.), 40′ 66′ Dragoș Petruț Firțulescu
Parvizchon Umarbaev
21′ Svilen Shterev
Birsent Karagaren
14′ Svetoslav Svetlozarov Kovachev
Nikola Marić 85′
Bozhidar Vasev
Alen Ožbolt81′
69′ Ismail Isa Mustafa
Zhelyazko Nedyalkov Kalinov59′
81′ Hristo Popadiyn
Iliyan Dimitrov Tomov85′
Emin Zyulkyuf Ahmed
Martin Krasimirov Paskalev81′
66′ Martin Stankev
Stoimen Stoyanov Totkov
69′ Ahmed Yalmazov Ahmedov
Petko Vasilev Petkov

Drużyna Dunav Ruse była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zespół Dunav Ruse zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gości obejrzeli w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy trzy żółte.