Liga bułgarska - 4. kolejka A PFG: Beroe Stara Zagora - Czerno More Warna 2-0 (2-0)

W pojedynku 4. kolejki bułgarskiej A PFG, który rozegrany został 21 kwietnia, drużyna Beroe Stara Zagora wygrała z Czerno More Warna 2-0 (2-0). Mecz na Stadionie Beroe obejrzało 1 100 widzów.

I. Bandalovski 28'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 starć drużyna Czerno More Warna wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Pedro Eugénio.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Beroe Stara Zagora w 28. minucie spotkania, gdy Ivan Bandałowski strzelił drugiego gola. W 33. minucie za Cwetomira Panowa wszedł Plamen Dimov.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Aleksandarowi Cwetkowowi z Beroe Stara Zagora. Była to 43. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miroslava Encheva z Czerno More Warna, a w 57. minucie Aleksandara Vasileva z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Czerno More Warna postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Georgi Iliev, a murawę opuścił Martin Yankov.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aleksandar Vasilev osłabiając drużynę Beroe Stara Zagora. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 57. minucie. Kibice Beroe Stara Zagora nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matheusa Leoniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Rúben Brígido. W 71. minucie Patrick Andrade został zmieniony przez Daniego Kikiego, co miało wzmocnić drużynę Czerno More Warna. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Mincheva na Nikolę Marinov.

Miroslav Enchev z Czerno More Warna w 87. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 53. minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w zespole Beroe Stara Zagora doszło do zmiany. Stoyan Georgiev wszedł za Meledje Omnibesa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ivan Dyulgerov
 28′ Ivan Bandałowski
Miroslav Enchev53′ 87′
 6′ Pedro Miguel Pina Eugénio
Cwetomir Panow33′
43′ Aleksandar Cwetkow
Stefan Stanchev
64′ Rúben Luís Maurício Brígido
Viktor Viktorov Genev
73′ Ivan Minchev
Erickson Patrick Correia Andrade71′
Carlos Ohene
Aristote N'Dongala
87′ Meledje Djedjan Omnibes
Wasił Panajotow
57′ 62′ Aleksandar Vasilev
Georgi Iliev Rusev57′
87′ Stoyan Georgiev Ivanov
Dani Kiki71′
64′ Matheus Izidorio Leoni
Martin Rosenov Kostadinov
73′ Nikola Marinov Marinov
Rodrigo Henrique Santana da Silva

Drużyna Beroe Stara Zagora zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.