Liga bułgarska - 3. kolejka First League: Lokomotiw Płowdiw - Beroe Stara Zagora 0-2 (0-0)

5 lipca na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie odbył się mecz 3. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Lokomotiwu Płowdiw i Beroe Stara Zagora. Starcie zakończyło się zwycięstwem Beroe Stara Zagora 2-0. Na stadionie zasiadło 730 widzów.

3. kolejka Bułgaria - First League
2020-07-05 17:45 | Stadion: Stadion Lokomotiv | Widzów: 730 | Arbiter: N. Yordanov
Lokomotiw Płowdiw
Beroe Stara Zagora
0
2
M. Kamburov 57',75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków zespół Beroe Stara Zagora wygrał 14 razy i zanotował tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia pokazał kartkę Carlosowi Ohenemu z jedenastki gości.

Kibice Lokomotiwu Płowdiw nie mogli już doczekać się wprowadzenia Momcziła Cwetanowa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Nikolay Stefanov. Drugą połowę jedenastka Lokomotiwu Płowdiw rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dominique'a Malongę wszedł Ante Aralica.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Beroe Stara Zagora w 57. minucie spotkania, gdy Martin Kamburow zdobył z karnego pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 strzelonych goli.

W 61. minucie Parvizchon Umarbaev został zmieniony przez Davida Malembanę. W tej samej minucie w drużynie Lokomotiwu Płowdiw doszło do zmiany. Mihovil-Jeronim Klapan wszedł za Petara Vitanova.

Niedługo później Martin Kamburow wywołał eksplozję radości wśród kibiców Beroe Stara Zagora, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie meczu. Chwilę później trener Beroe Stara Zagora postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Zoran Josipovic, a murawę opuścił Martin Kamburow.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Ivan Minchev84′
46′ Nikolay Stefanov Nikolaev
Carlos Ohene12′
61′ Parvizchon Umarbaev
Krum Stanimirov Stoyanov
61′ Petar Vitanov
Aleksandar Vasilev
Dimityr Iliew
Alioune Fall90′
46′ Dominique Malonga
Martin Kamburow  57′ (k.), 75′ 79′
Kristian Hristov Tomov
Ivan Goshev
Akinsola Akinyemi
Georgi Tanev Madzharov
61′ David Zeferino Malembana
Merlo Manteca Octavio84′
46′ Momcził Cwetanow
Zoran Josipovic79′
61′ Mihovil-Jeronim Klapan
Nikola Marinov Marinov90′
Valentino Pugliese

46′ Ante Aralica

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Beroe Stara Zagora przyznał jedną żółtą.

Zespół Lokomotiwu Płowdiw w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.