Liga bułgarska - 3. kolejka First League: Lewski Sofia - Slavia Sofia 1-2 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 4 lipca, zespół Lewskiego Sofia przegrał z Slavią Sofia 1-2 (1-0). Mecz na Vivacom Arena - Georgi Asparuhov obejrzało 2 100 widzów.

3. kolejka Bułgaria - First League
2020-07-04 17:00 | Stadion: Vivacom Arena - Georgi Asparuhov | Widzów: 2100 | Arbiter: C. Turpin
F. Krastev 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 57 razy. Jedenastka Lewskiego Sofia wygrała aż 35 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Lewskiego Sofia otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Stanislav Ivaylov. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Nigela Roberthę, zawodnika gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lewskiego Sofia.

Trener Lewskiego Sofia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Martin Petkov, a murawę opuścił Deyan Lachezarov. W 51. minucie kartkę otrzymał Ventsislav Bengyuzov z Slavii Sofia.

Trener Slavii Sofia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Georgiego Yomova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ventsislav Bengyuzov. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. W 52. minucie Tsvetelin Chunchukov został zmieniony przez Ivayla Emilova.

Bramkarz Lewskiego Sofia wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 65. minucie Ivaylo Emilov wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 66. minucie Radoslav Kirilov został zmieniony przez Emila Svetoslavova, co miało wzmocnić drużynę Slavii Sofia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iliyę Yurukova na Stanislava Yordanova oraz Franca Mazurka na Zdravka Dimitrova. Na 11 minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Petar Patev, zawodnik Slavii Sofia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Sofia w 85. minucie spotkania, gdy Filip Yavorov zdobył drugą bramkę. Między 87. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Lewskiego Sofia: Paulinho, Stanislav Ivaylov, na ich miejsce weszli: Marin Petkov, Stijn Spierings. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yanisa Karabelyova, Hrista Popadiyna zajęli: Georgi Tomov, Ertan Tombak.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Petar Patev79′
46′ Deyan Lachezarov Lozev
Hristo Popadiyn88′
76′ Franco Eduardo Mazurek
Emil Viyachki
Ivaylo Naydenov
Ventsislav Bengyuzov51′ 52′
Martin Raynov
Yanis Karabelyov87′
90′ Paulo Victor de Menezes Melo
Galin Stefanov Ivanov
 16′ 90′ Stanislav Ivaylov Ivanov
Filip Yavorov Krastev  85′
45′ Nigel Robertha
Tsvetelin Chunchukov52′
75′ Iliya Yurukov
Radoslav Kirilov Kirilov66′
Petar Krasimirov Ivanov
Georgi Stoyanov Petkov
Kostadin Stoynev Iliev
Ertan Tombak88′
76′ Zdravko Minchev Dimitrov
Konstantin Yaroslavov Ivanov
90′ Stijn Spierings
Emil Svetoslavov Stoev66′
46′ Martin Detelinov Petkov
Georgi Tomov Valchev87′
90′ Marin Plamenov Petkov
Georgi Yomov52′
75′ Stanislav Yordanov Kostov
Ivaylo Emilov Dimitrov52′  65′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Slavii Sofia pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.