Liga bułgarska - 3. kolejka First League: Lewski Sofia - FK Botev Plovdiv 3-1 (1-1)

29 lipca na Vivacom Arena - Georgi Asparuhov odbyło się starcie 3. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Lewsi Sofii i Botevu Plovdiv. Mecz zakończył się zwycięstwem Lewsi Sofii 3-1. Na stadionie zasiadło 2 600 widzów.

3. kolejka Bułgaria - First League
2019-07-29 17:45 | Stadion: Vivacom Arena - Georgi Asparuhov | Widzów: 2600 | Arbiter: N. Popov
Ebert 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki jedenastka Lewsi Sofii wygrała 14 razy i zanotowała sześć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Lewsi Sofii nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie Davide Mariani dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Botevu Plovdiv w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ebert.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lewsi Sofii w 51. minucie spotkania, gdy Davide Mariani strzelił drugiego gola. W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Kristianowi Traychevowi z Botevu Plovdiv.

W 57. minucie Aleksandar Tonew zastąpił Antonia Vutova. W 61. minucie Lachezar Baltanov został zmieniony przez Marka Pervana, a za Kristiana Dobreva wszedł na boisko Stanislav Shopov, co miało wzmocnić drużynę Botevu Plovdiv. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Deniego Alara na Stanislava Yordanova. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nuna Reisa z Lewsi Sofii, a w 70. minucie Antonia Vutova z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Lewsi Sofii, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Ivan Goranov.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Georgi Argilashki
 80′ Ivan Goranov
Ebert Cardoso da Silva  45′
Giannis Kargas
Filip Filipov
Zhivko Milanov
Dimitar Pirgov
65′ Nuno Miguel Pereira Reis
Kristian Traychev Dimitrov56′
Khaly Iyane Thiam
Lachezar Baltanov61′
 10′, 51′ 87′ Davide Mariani
Todor Nedelev
Martin Raynov
Philippe van Arnhem
68′ Deni Alar
Taylon Nicolas Correa Marcolino
Paulo Victor de Menezes Melo
Kristian Dobrev72′
83′ Stanislav Ivaylov Ivanov
Aleksandar Tonew57′
Mikołaj Michajłow
Yanko Georgiev
Deyan Viktorov Ivanov
Lazar Marin
87′ Franco Eduardo Mazurek
Kostadin Nichev
83′ Nasiru Mohammed
Radoslav Terziev
Ivaylo Naydenov
Marko Pervan61′
68′ Stanislav Yordanov Kostov
Stanislav Shopov72′
Iliya Yurukov
Antonio Vutov57′ 70′

Zawodnicy Lewsi Sofii obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.