Liga bułgarska - 3. kolejka First League: Etar Veliko Tarnovo - Vitosha Bistrita 1-0 (1-0)

2 lipca na Stadionie Ivailo w Wielkim Tyrnowie odbył się pojedynek 3. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Etaru Veliko Tarnovo i Vitoshy Bistrita. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Etaru Veliko Tarnovo 1-0. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

T. Yordanov 6'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Etaru Veliko Tarnovo wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Tonislav Yordanov dla drużyny Etaru Veliko Tarnovo. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 38. minucie Zdravko Iliev zastąpił Kolya Staneva. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Etaru Veliko Tarnovo.

W 46. minucie Hristo Yankov został zmieniony przez Aleksa Terziyskiego, co miało wzmocnić jedenastkę Vitoshy Bistrita . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bozhidara Katsarova na Pedro Lagoa. Na murawie, jak to często zdarzało się Vitosie Bistrita w tym sezonie, pojawił się Kristiyan Uzunov, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Kristiyana Kochilova. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yaniego Pehlivanova z Etaru Veliko Tarnovo, a w 74. minucie Daniela Kuteva z drużyny przeciwnej. A kibice Etaru Veliko Tarnovo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ivana Stoyanova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Milcho Angelov. W doliczonej trzeciej minucie starcia w jedenastce Etaru Veliko Tarnovo doszło do zmiany. Dino Martinović wszedł za Tonislava Yordanova.

Nikolay Lachezarov Krastev
38′ Zdravko Iliev Zapryanov
Ventsislav Bonev
65′ Yani Pehlivanov
Chetin Sadula
90′ Milcho Angelov
Hristo Yankov Ivanov46′
Florent Bojaj
Iliya Asenov Dimitrov
51′ Bozhidar Katsarov
Daniel Kutev74′ 75′
 6′ 90′ Tonislav Yordanov Yordanov
Atanas Vasilev Kabov
Anatoliy Gospodinov
Kristiyan Katsarev
51′ Pedro Manuel Grácio Lagoa
Zdravko Tihomirov Panev79′
90′ Dino Martinović
Kristiyan Uzunov60′
Steliyan Plamenov Dobrev
Mohamed Syllah
38′ Kolyo Stanev
Aleks Hristov Terziyski46′
90′ Ivan Stoyanov Ivanov
Vasil Vasilev Parvanov75′
Ivan Aleksandrov Petkov
Zapro Georgiev Dinev60′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Vitoshy Bistrita w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.