Liga bułgarska - 3. kolejka First League: CSKA Sofia - PFC Ludogorets 1945 Razgrad 1-1 (0-0)

5 lipca na Stadionie Bâlgarska Armija odbył się pojedynek 3. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami CSKA Sofia i Łudogorca Razgrad. Mecz zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 1 400 widzów.

3. kolejka Bułgaria - First League
2020-07-05 20:00 | Stadion: Stadion Bâlgarska Armija | Widzów: 1400 | Arbiter: N. Popov
CSKA Sofia
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
1
1
A. Sowe 62'
D. Biton 71'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Zespół Łudogorca Razgrad wygrał aż 14 razy, zremisował 12, a przegrał tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Cicinhowi z Łudogorca Razgrad. Była to ósma minuta starcia.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CSKA Sofia: Tiagowi Rodriguesowi w 49. i Ahmedowi Yalmazovowi w 53. minucie.

Dopiero w drugiej połowie Ali Sowe wywołał eksplozję radości wśród kibiców CSKA Sofia, zdobywając bramkę w 62. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 64. minucie Jorginho zastąpił Dana Bitona. W 70. minucie arbiter pokazał kartkę Grahamowi Careyowi, piłkarzowi CSKA Sofia. W tej samej minucie trener Łudogorca Razgrad postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Swietosław Djakow, a murawę opuścił Stéphane Badji.

W tej samej minucie w zespole Łudogorca Razgrad doszło do zmiany. Dimo Naydenov wszedł za Wandersona.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Dan Biton.

Trener CSKA Sofia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Henrique. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ahmed Yalmazov. W 84. minucie Geferson został zmieniony przez Yoana Hristova, co miało wzmocnić drużynę CSKA Sofia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mavisa Tchibotę na Jordana Ikokę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Vladislav Boykov Stoyanov
84′ Geferson Cerqueira Teles
Anicet Abel Andrianantenaina
70′ Graham Carey
Stéphane Badji70′
49′ Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues
Wanderson Cristaldo Farias70′
Evandro da Silva
Cauly Oliveira Souza
 62′ Ali Sowe
Mavis Tchibota Dufounou90′
53′ 72′ Ahmed Yalmazov Ahmedov
Cosmin Iosif Moti
84′ Yoan Hristov Baurenski
Taleb Tawatha
Daniel Ivanov Ivanov
Dan Biton64′  71′
Mark-Emilio Ivanov Papazov
Swietosław Djakow70′
72′ Henrique Roberto Rafael
Dimo Naydenov Bakalov70′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Łudogorca Razgrad przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Łudogorca Razgrad w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.