Liga bułgarska - 26. kolejka First League: Slavia Sofia - Beroe Stara Zagora 2-4 (2-2)

W starciu 26. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 13 czerwca, jedenastka Slavii Sofia przegrała z Beroe Stara Zagora 2-4 (2-2). Mecz na Stadionie Slavija obejrzało 220 widzów.

K. Stoyanov 53'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 mecze drużyna Beroe Stara Zagora wygrała 19 razy i zanotowała 13 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Slavii Sofia nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie Galin Stefanov dał prowadzenie swojej drużynie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 13. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alioune Fall.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Emil Viyachki z Slavii Sofia. Była to 34. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beroe Stara Zagora w 35. minucie spotkania, gdy Martin Kamburow strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie Galin Stefanov po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-2.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Krum Stanimirov.

W 61. minucie w jedenastce Beroe Stara Zagora doszło do zmiany. Octávio wszedł za Ibrahimę Contégo. Chwilę później trener Slavii Sofia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Georgi Yomov, a murawę opuścił Radoslav Kirilov. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Venelina Angelova z Slavii Sofia, a w 69. minucie Ivana Mincheva z drużyny przeciwnej.

Zespół Slavii Sofia ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-4 strzelił ponownie na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy Alioune Fall.

W 75. minucie Emil Svetoslavov został zmieniony przez Ivayla Emilova. W tej samej minucie Tsvetelin Chunchukov został zmieniony przez Kaloyana Krasteva, a za Milena Gamakowa wszedł na boisko Ventsislav Bengyuzov, co miało wzmocnić zespół Slavii Sofia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Kamburowa na Carlosa Ohenego. W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Milenowi Gamakowowi z jedenastki gospodarzy.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-4.

Duszan Pernis
65′ Venelin Angelov Filipov
Steeve Furtado Pereira
Andrea Hristov
Teddy Mézague
Hristo Popadiyn
Ahmed Touba
34′ Emil Viyachki
Ibrahima Sory Conté61′
87′ 87′ Milen Gamakow
Aleksandar Cwetkow
 9′, 44′ Galin Stefanov Ivanov
Gaïus Makouta
75′ Emil Svetoslavov Stoev
Ivan Minchev69′
Filip Yavorov Krastev
Krum Stanimirov Stoyanov  53′
75′ Tsvetelin Chunchukov
Alioune Fall  13′, 74′
62′ Radoslav Kirilov Kirilov
Martin Kamburow  35′ (k.) 86′
Georgi Stoyanov Petkov
Hennadii Ganev
Petar Patev
Georgi Angelov
87′ Ventsislav Bengyuzov
Merlo Manteca Octavio61′
Georgi Tomov Valchev
Carlos Ohene86′
62′ Georgi Yomov
Aleksandar Vasilev
75′ Ivaylo Emilov Dimitrov
Zoran Josipovic
75′ Kaloyan Krastev
Nikola Marinov Marinov

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Beroe Stara Zagora pokazał jedną.

Zespół Slavii Sofia w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.