Liga bułgarska - 26. kolejka First League: Czerno More Warna - FK Vitosha Bistritsa 2-0 (1-0)

W pojedynku 26. kolejki bułgarskiej First League, który rozegrany został 13 czerwca, jedenastka Czerno More Warna zwyciężyła z Vitoshą Bistrita 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie Ticha w Warnie obejrzało 750 widzów.

I. Isa 48'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Czerno More Warna wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Czerno More Warna zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Vitoshy Bistrita była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 45. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Vitoshy Bistrita Chetin Sadula.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Czerno More Warna.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie wynik ustalił Ismail Isa. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 62. minucie Martin Yankov został zmieniony przez Jordão Cardosa. Między 63. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Vitoshy Bistrita: Mohamed Syllah, Zapro Georgiev, Atanas Vasilev, Hristo Yankov, na ich miejsce weszli: Vasil Vasilev, Martin Stankev, Teodor Aleksandrov, Aleks Terziyski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patricka Andrade'a, Iliana Ilianova zajęli: Mohamed Boukassi, Velislav Krasimirov. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Viktora Nikolaeva z Czerno More Warna, a w 71. minucie Atanasa Vasileva z drużyny przeciwnej.

Trener Czerno More Warna wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Denislava Minkova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ismail Isa. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w zespole Czerno More Warna doszło do zmiany. Wasił Panajotow wszedł za Rodriga. W doliczonej drugiej minucie meczu kartkę otrzymał Petar Velislavov z Czerno More Warna.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Mario Ivanov Dilchovski
70′ Viktor Nikolaev Popov
Evgeni Zyumbulev
Cwetomir Panow
Georgi Plamenov Amzin
63′ Erickson Patrick Correia Andrade
Chetin Sadula 45′ (samob.)
76′ Ilian Ilianov Iliev
Mohamed Syllah63′
90′ Petar Velislavov Vutsov
Hristo Yankov Ivanov74′
62′ Martin Yankov Minchev
Iliya Asenov Dimitrov
 48′ 76′ Ismail Isa Mustafa
Zapro Georgiev Dinev66′
82′ Rodrigo Henrique Santana da Silva
Zdravko Tihomirov Panev
63′ Mohamed El Mehdi Boukassi
Kristiyan Uzunov
76′ Velislav Krasimirov Vasilev
Martin Stankev66′
82′ Wasił Panajotow
Aleks Hristov Terziyski74′
76′ Denislav Minkov Angelov
Vasil Vasilev Parvanov63′
62′ Álvaro Jordão Pinto Silva Cardoso
Teodor Aleksandrov Kostadinov73′

Jedenastka Czerno More Warna postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Czerno More Warna, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Vitoshy Bistrita w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.