Liga bułgarska - 23. kolejka First League: PFK Dunav Ruse - POFK Botev Vratsa 0-0

29 lutego na Gradski stadion odbył się mecz 23. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Dunav Ruse i Botevu Vratsa. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 579 widzów.

23. kolejka Bułgaria - First League
2020-02-29 11:30 | Stadion: Gradski Stadion | Widzów: 579 | Arbiter: S. Trenchev
PFK Dunav Ruse
POFK Botev Vratsa
0
0

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lyubena Georgieva z Dunav Ruse, a w 27. minucie Atanasa Tsankova z drużyny przeciwnej.

Kibice Botevu Vratsa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Petara Atanasova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dominik Ivilin. W 56. minucie Mitko Stefanov został zmieniony przez Grigora Ivaylova.

Od 57. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy i trzy drużynie przeciwnej.

Hristo Mitov
13′ Lyuben Georgiev Nikolov
Ventsislav Kerchev
Mihail Milchev
Ilia Milanow
57′ Rosen Rosenov Kolev
Petko Tanev Ganev
90′ Diyan Dimov
Hristo Evtimov Zlatinski65′
Svilen Shterev
Dominik Ivilin Yankov56′
64′ Ivaylo Stefanov Lazarov
Alassane N'Diaye60′ 81′
56′ Mitko Stefanov Mitkov
Angel Stefanov Lyaskov
90′ Fernando Henrique Quintela Cavalcante
Daniel Nedyalkov Genov64′
56′ Grigor Ivaylov Dolapchiev
Andreas Vasev
Simeon Manuilov Ivanov
Vladislav Zdravkov Uzunov81′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom Dunav Ruse, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast jedenastka Botevu Vratsa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.