Liga bułgarska - 23. kolejka First League: FK Arda - Łudogorec Razgrad 1-1 (1-1)

10 czerwca na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie odbyło się starcie 23. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami FK Arda i Łudogorca Razgrad. Mecz zakończył się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 70 widzów.

23. kolejka Bułgaria - First League
2020-06-10 17:45 | Stadion: Stadion Lokomotiv | Widzów: 70 | Arbiter: G. Kabakov
FK Arda 1924 Kardzhali
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
1
1
I. Kokonov 41'
Jorginho 36'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Łudogorca Razgrad.

Już w pierwszych minutach drużyna Łudogorca Razgrad próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Martin Rosenov z jedenastki FK Arda. Była to 35. minuta spotkania.

W tym czasie piłkarze Łudogorca Razgrad nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Jorginho.

Zespół FK Arda wyrównał wynik meczu. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Kokonov.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 52. minucie Jakub Świerczok zastąpił Marcelinha. W 57. minucie sędzia przyznał kartkę Cosminowi Motiemu z Łudogorca Razgrad.

Niedługo później trener Łudogorca Razgrad postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mavisa Tchibotę wszedł Taleb Tawatha, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Łudogorca Razgrad utrzymać remis. W tej samej minucie w drużynie Łudogorca Razgrad doszło do zmiany. Swietosław Djakow wszedł za Stéphane'a Badjego. W 73. minucie kartką został ukarany Ivan Kokonov, zawodnik FK Arda.

Chwilę później trener FK Arda postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Lucas, a murawę opuścił Rumen Rumenow. W 77. minucie Spas Delew został zmieniony przez Ahmeda Osmana, a za Ivana Kokonova wszedł na boisko Stoycho Ivanov, co miało wzmocnić zespół FK Arda. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aniceta Andrianantenainę na Cosmina Motiego. W drugiej połowie nie padły bramki.

Anton Nedyalkov
35′ Martin Rosenov Kostadinov
Anicet Abel Andrianantenaina90′
74′ Rumen Rumenow
Stéphane Badji70′
77′ Spas Borislavov Delew
Cauly Oliveira Souza
Aleksandar Veselinov Georgiev
Mavis Tchibota Dufounou70′
 41′ 73′ 88′ Ivan Kokonov
Jorge Fernando Barbosa Intima  36′
Radoslav Vasilev
Jakub Świerczok52′
Ivan Karadzhov
Renan dos Santos
88′ Stoycho Ivanov Atanasov
Jordan Ikoko
Atanas Krastev
Cosmin Iosif Moti90′ 57′
74′ Lucas Willian Cruzeiro Martins
Taleb Tawatha70′
Svetoslav Svetlozarov Kovachev
Swietosław Djakow70′
Emirdzhan Yusuf Syuleyman
Ivan Orlinov Yordanov
77′ Ahmed Osman
Marcelo Nascimento da Costa52′

Przewaga jedenastki Łudogorca Razgrad w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom FK Arda, a zawodnikom Łudogorca Razgrad przyznał jedną.

Zespół FK Arda w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Łudogorca Razgrad w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.