Liga bułgarska - 23. kolejka First League: Beroe Stara Zagora - Lokomotiw Płowdiw 2-0 (2-0)

28 lutego na Stadionie Beroe odbył się mecz 23. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Beroe Stara Zagora i Lokomotiwu Płowdiw. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Beroe Stara Zagora 2-0. Na stadionie zasiadło 1 300 widzów.

M. Kamburov 39'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki zespół Lokomotiwu Płowdiw wygrał 14 razy i zanotował 13 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Beroe Stara Zagora w 36. minucie spotkania, gdy Gaïus Makouta strzelił pierwszego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beroe Stara Zagora w 39. minucie spotkania, gdy Martin Kamburow zdobył z karnego drugą bramkę. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 40. minucie za Birsenta Karagarena wszedł Nikolay Stefanov. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Na drugą połowę drużyna Lokomotiwu Płowdiw wyszła w zmienionym składzie, za Parvizchona Umarbaeva wszedł Mihovil-Jeronim Klapan. Trener Beroe Stara Zagora postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Ibrahimę Contégo. Na boisko wszedł Octávio, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 76. minucie David Malembana został zmieniony przez Josipa Tomaševicia, co miało wzmocnić zespół Lokomotiwu Płowdiw. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alioune'a Falla na Pierre'a Fonkeu w 89. minucie oraz Gaïusa Makoutę na Meledje Omnibesa w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu.

Lucas Gabriel Masoero Masi
63′ Ibrahima Sory Conté
Momcził Cwetanow
Aleksandar Cwetkow
Lucas Spinola Salinas
 36′ 90′ Gaïus Makouta
Parvizchon Umarbaev46′
Krum Stanimirov Stoyanov
Ante Aralica
89′ Alioune Fall
Dimityr Iliew
 39′ (k.) Martin Kamburow
Mihovil-Jeronim Klapan46′
63′ Merlo Manteca Octavio
Valentino Pugliese
90′ Meledje Djedjan Omnibes
Nikolay Stefanov Nikolaev40′
Milen Zhelev
Mirza Hasanbegović
89′ Pierre Fonkeu
Kenan Muslimović

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.