Liga bułgarska - 22. kolejka First League: Botev Vratsa - FK Arda 3-1 (2-1)

W starciu 22. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 22 lutego, zespół Botevu Vratsa wygrał z FK Arda 3-1 (2-1). Mecz na Stadionie Hristo Botev obejrzało 750 widzów.

22. kolejka Bułgaria - First League
2020-02-22 11:00 | Stadion: Stadion Hristo Botev | Widzów: 750 | Arbiter: R. Gidzhenov
S. Kovachev 19'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka FK Arda wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka Botevu Vratsa objęła prowadzenie. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Alassane N'Diaye.

Zespół Botevu Vratsa niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Svetoslav Svetlozarov.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Botevu Vratsa w 26. minucie spotkania, gdy Petko Tanev zdobył drugą bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Zoran Gajić, piłkarz FK Arda.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie kartkę dostał Matheus Leoni z FK Arda. W 59. minucie za Aleksandara Georgieva wszedł Lucas.

W tej samej minucie trener FK Arda postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sam Elisha, a murawę opuścił Emil Martinov. A kibice Botevu Vratsa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ivayla Mihaylova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Vladislav Zdravkov. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Botevu Vratsa, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie celnym strzałem popisał się Ilia Milanow.

Między 66. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 72. minucie Wellington został zmieniony przez Waleriego Domowczyjskiego, a za Atanasa Tsankova wszedł na boisko Andreas Vasev, co miało wzmocnić zespół Botevu Vratsa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Darrena Sidoela na Rumyana Hovsepyana. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Zoran Gajić38′
 63′ Ilia Milanow
Ilias Hassani66′
 26′ Petko Tanev Ganev
Stoycho Ivanov Atanasov
Petar Atanasov
Emil Martinov59′
 3′ Alassane N'Diaye
Darren Sidoel80′
Angel Stefanov Lyaskov
Matheus Izidorio Leoni52′
72′ Wellington Brito Tom
Rumen Rumenow
83′ Atanas Tsankov Zehirov
Svetoslav Svetlozarov Kovachev  19′
Daniel Nedyalkov Genov
Spas Borislavov Delew
63′ Vladislav Zdravkov Uzunov
Lucas Willian Cruzeiro Martins59′
63′ 75′ Ivaylo Mihaylov
Rumyan Hovsepyan80′
Chavdar Zhelev Ivaylov
Martin Rosenov Kostadinov
72′ Waleri Domowczyjski
Ivan Kokonov
83′ Andreas Vasev
Elisha Bruce Sam59′ 89′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Botevu Vratsa, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.