Liga bułgarska - 21. kolejka First League: PFK Dunav Ruse - Czerno More Warna 0-2 (0-1)

W starciu 21. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 16 lutego, zespół Dunav Ruse przegrał z Czerno More Warna 0-2 (0-1). Mecz na Gradski stadion obejrzało 1 200 widzów.

21. kolejka Bułgaria - First League
2020-02-16 16:00 | Stadion: Gradski Stadion | Widzów: 1117 | Arbiter: N. Yordanov
PFK Dunav Ruse
Czerno More Warna
0
2
Patrick Andrade 5'
M. Coureur 53'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Dunav Ruse wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Czerno More Warna w piątej minucie spotkania, gdy Patrick Andrade strzelił pierwszego gola.

Między 30. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Dunav Ruse i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Czerno More Warna.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Czerno More Warna, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie wynik na 0-2 podwyższył Mathias Coureur.

W 57. minucie Yulian Rumenov został zastąpiony przez Grigora Ivaylova. W tej samej minucie trener Dunav Ruse postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Fernando Henrique, a murawę opuścił Svilen Shterev. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Dunav Ruse doszło do zmiany. Lyuben Georgiev wszedł za Aleksandara Isaevskiego.

A kibice Czerno More Warna nie mogli już doczekać się wprowadzenia Iliana Ilianova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Martin Yankov. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Miodrag Mitrovič
79′ Aleksandar Isaevski
Viktor Nikolaev Popov90′
Mihail Milchev
Cwetomir Panow
Rosen Rosenov Kolev
Stefan Stanchev37′
30′ Diyan Dimov
Daniel Svetoslavov Dimov
57′ Svilen Shterev
Erickson Patrick Correia Andrade  5′
Ivaylo Stefanov Lazarov
Wasił Panajotow
38′ Mitko Stefanov Mitkov
Martin Yankov Minchev85′
Petko Valentinov Tsankov
Mathias Coureur  53′ 86′
57′ Yulian Rumenov Nenov
Ismail Isa Mustafa
Stefan Veselinov Hristov
Rodrigo Henrique Santana da Silva
Hugo Chiusoli Gumiero
Ivan Dyulgerov
79′ Lyuben Georgiev Nikolov
Dimitris Chantakias90′
Mitko Plamenov Rusanov
Miroslav Enchev
Boris Aleksandrov Dimitrov
Mohamed El Mehdi Boukassi
57′ Grigor Ivaylov Dolapchiev
Ilian Ilianov Iliev85′
Simeon Manuilov Ivanov
Dani Kiki86′
57′ Fernando Henrique Quintela Cavalcante
Denislav Minkov Angelov

Jedenastka Czerno More Warna była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.