Liga bułgarska - 21. kolejka First League: FK Arda 1924 Kardzhali - Slavia Sofia 0-1 (0-1)

17 lutego na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie odbyło się spotkanie 21. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami FK Arda i Slavii Sofia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Slavii Sofia 1-0. Na stadionie zasiadło 180 widzów.

21. kolejka Bułgaria - First League
2020-02-17 16:00 | Stadion: Stadion Lokomotiv | Widzów: 180 | Arbiter: S. Todorov
FK Arda 1924 Kardzhali
Slavia Sofia
0
1
G. Ivanov 37'

Już w pierwszych minutach zespół FK Arda próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Andrei Hristovowi z Slavii Sofia. Była to 30. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Sofia w 37. minucie spotkania, gdy Galin Stefanov strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Slavii Sofia.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Arda: Zoranowi Gajiciowi w 47. i Samowi Elisie w 59. minucie. W 70. minucie za Radoslava Kirilova wszedł Georgi Tomov.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FK Arda doszło do zmiany. Darren Sidoel wszedł za Rumyana Hovsepyana. W tej samej minucie trener FK Arda postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Aleksandar Georgiev, a murawę opuścił Sam Elisha. W 80. minucie kartkę obejrzał Hristo Popadiyn z zespołu Slavii Sofia.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu w drużynie FK Arda doszło do zmiany. Ahmed Osman wszedł za Rumena Rumenowa. Po chwili trener Slavii Sofia postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Filipa Yavorova wszedł Venelin Angelov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Slavii Sofia utrzymać prowadzenie. W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Darrenowi Sidoelowi, zawodnikowi FK Arda.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Slavii Sofia doszło do zmiany. Ivaylo Emilov wszedł za Tsvetelina Chunchukova. W drugiej połowie nie padły bramki.

Georgi Nikolaev Georgiev
47′ Zoran Gajić
Milen Gamakow
71′ Rumyan Hovsepyan
Yanis Karabelyov
Matheus Izidorio Leoni
Galin Stefanov Ivanov  37′ (k.)
83′ Rumen Rumenow
Emil Svetoslavov Stoev
Svetoslav Svetlozarov Kovachev
Filip Yavorov Krastev89′
Spas Borislavov Delew
Tsvetelin Chunchukov90′
59′ 71′ Elisha Bruce Sam
Radoslav Kirilov Kirilov70′
Nikolay Bankov
Georgi Stoyanov Petkov
Stoycho Ivanov Atanasov
Venelin Angelov Filipov89′
71′ 90′ Darren Sidoel
Martin Chavdarov Atanasov
Milen Yankov Stoev
Petar Patev
71′ Aleksandar Veselinov Georgiev
Georgi Tomov Valchev70′
Ivan Kokonov
Ivaylo Emilov Dimitrov90′
83′ Ahmed Osman
Dimitar Kirilov Stoyanov

Drużyna FK Arda miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze FK Arda dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.