Liga bułgarska - 21. kolejka First League: Beroe Stara Zagora - Etar Veliko Tarnovo 2-0 (0-0)

16 lutego na Stadionie Beroe odbył się mecz 21. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Beroe Stara Zagora i Etaru Veliko Tarnovo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Beroe Stara Zagora 2-0. Na stadionie stawiło się 900 widzów.

M. Kamburov 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Beroe Stara Zagora wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Florenta Bojaja z Etaru Veliko Tarnovo, a w 25. minucie Ivana Mincheva z drużyny przeciwnej.

Trener Etaru Veliko Tarnovo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 51. minucie na plac gry wszedł Ivan Stoyanov, a murawę opuścił Pedro Lagoa. W 56. minucie Ibrahima Conté zastąpił Alioune'a Falla.

W 60. minucie Dino Martinović został zmieniony przez Milcha Angelova, co miało wzmocnić drużynę Etaru Veliko Tarnovo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gaïusa Makoutę na Octávia w 66. minucie oraz Steeve'a Furtado na Milena Zheleva w tej samej minucie. W 83. minucie kartkę dostał Zdravko Iliev z jedenastki gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Octávio.

W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Octávia z Beroe Stara Zagora, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Bozhidara Katsarova z drużyny przeciwnej. W 89. minucie w zespole Etaru Veliko Tarnovo doszło do zmiany. Ivan Aleksandrov wszedł za Nikolę Koleva.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Beroe Stara Zagora, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Martin Kamburow. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Hristo Ivanov
71′ Steeve Furtado Pereira
Pedro Manuel Grácio Lagoa51′
56′ Ibrahima Sory Conté
Nikola Kolev89′
Aleksandar Cwetkow
Anton Kunchev Ognyanov
66′ Gaïus Makouta
Dino Martinović60′
25′ Ivan Minchev
Krasimir Stanoev
Krum Stanimirov Stoyanov
Florent Bojaj6′
 90′ Martin Kamburow
Bozhidar Katsarov90′
Hennadii Ganev
Anatoliy Gospodinov
Viktor Viktorov Genev
Georgi Slavchev Kupenov
66′  88′ 89′ Merlo Manteca Octavio
Steliyan Plamenov Dobrev
Meledje Djedjan Omnibes
Kolyo Stanev
71′ Milen Zhelev
Ivan Stoyanov Ivanov51′
56′ Alioune Fall
Ivan Aleksandrov Petkov89′
Nikola Marinov Marinov
Milcho Angelov60′

Zawodnicy Beroe Stara Zagora otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.