Liga bułgarska - 20. kolejka First League: FK Vitosha Bistritsa - FK Botev Plovdiv 0-2 (0-0)

W starciu 20. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 15 grudnia, jedenastka Vitoshy Bistrita przegrała z Botevem Plovdiv 0-2 (0-0). Mecz na Stadionie Vitosha w Bistritsie obejrzało 300 widzów.

Fernando Viana 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Botevu Plovdiv wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ventsislavowi Bonevowi z Vitoshy Bistrita. Była to 19. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Botevu Plovdiv w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Todor Nedelev. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 68. minucie Zapro Georgiev został zmieniony przez Teodora Aleksandrova. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Evgeniemu Zyumbulevowi, piłkarzowi gospodarzy. Po chwili trener Botevu Plovdiv postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Antonia Vutova. Na boisko wszedł Dimitar Dimitrov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Lachezar Kotev został zmieniony przez Kristiyana Uzunova, co miało wzmocnić jedenastkę Vitoshy Bistrita. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stanislava Shopova na Marka Pervana.

Zespół Vitoshy Bistrita ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 81. minucie wynik ustalił Fernando Viana.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w jedenastce Vitoshy Bistrita za Kristiyana Kochilova wszedł Vasil Vasilev, a w zespole Botevu Plovdiv Fernando Viana zmienił Ivana Kostadinova. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Yanko Georgiev
19′ Ventsislav Bonev
Filip Filipov
Todor Gochev
Johnathan Carlos Pereira
71′ Evgeni Zyumbulev
Dimitar Pirgov
Georgi Plamenov Amzin
Stanislav Slavov Rabotov
84′ Kristiyan Kochilov
Radoslav Terziev
77′ Lachezar Kotev
Lachezar Baltanov
Emil Nikolaev Gargorov
Todor Nedelev  46′
Chetin Sadula
Stanislav Shopov81′
68′ Zapro Georgiev Dinev
Kostadin Nichev
77′ Kristiyan Uzunov
Dimitar Dimitrov Tonev77′
Aleksandar Vasilev Hristev
Marko Pervan81′
Vanyo Iliev Ivanov
Atanas Yordanov Stoimenov
84′ Vasil Vasilev Parvanov
Ivo Kazakov
68′ Teodor Aleksandrov Kostadinov
Ivan Kostadinov Vasilev84′

Jedenastka Botevu Plovdiv zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Vitoshy Bistrita.

Zespół Vitoshy Bistrita zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Vitoshy Bistrita przyznał dwie żółte.