Liga bułgarska - 20. kolejka First League: CSKA Sofia - PFK Dunav Ruse 4-0 (1-0)

W pojedynku 20. kolejki bułgarskiej First League, który rozegrany został 14 grudnia, zespół CSKA Sofia wysoko wygrał z Dunav Ruse 4-0 (1-0). Mecz na Stadionie Bâlgarska Armija obejrzało 850 widzów.

20. kolejka Bułgaria - First League
2019-12-14 15:30 | Stadion: Stadion Bâlgarska Armija | Widzów: 850 | Arbiter: S. Trenchev
Ruben Pinto 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka CSKA Sofia wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół CSKA Sofia zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Dunav Ruse była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie sędzia ukarał kartką Svilena Shtereva, zawodnika Dunav Ruse.

Wysiłki podejmowane przez drużynę CSKA Sofia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie bramkę zdobył Tiago Rodrigues.

Po pół godzinie gry kartkę obejrzał Kristian Emanuilov z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CSKA Sofia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSKA Sofia w 59. minucie spotkania, gdy Ali Sowe strzelił drugiego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Ivanowi Turitsovowi z CSKA Sofia. Była to 62. minuta meczu. W 63. minucie Viv Solomon-Otabor został zastąpiony przez Mitka Stefanova. W 66. minucie w drużynie Dunav Ruse doszło do zmiany. Boris Aleksandrov wszedł za Mitka Plamenova.

Niedługo później Graham Carey wywołał eksplozję radości wśród kibiców CSKA Sofia, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie starcia. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole CSKA Sofia doszło do zmiany. Tomi Jurić wszedł za Alego Sowego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSKA Sofia w 73. minucie spotkania, gdy Ruben Pinto strzelił czwartego gola. Po chwili trener CSKA Sofia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Tony Watt, a murawę opuścił Tiago Rodrigues.

W 90. minucie w jedenastce Dunav Ruse doszło do zmiany. Valeri Tsvetomirov wszedł za Svilena Shtereva. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Mihail Milchev
62′ Ivan Turitsov
Martin Stoyanov Kovachev
Petar Zanew
Diyan Dimov
Kristiyan Aleksandrov Malinov
Kristian Emanuilov Varbanov32′
 68′ Graham Carey
Mitko Plamenov Rusanov66′
 73′ Ruben Pinto
Martin Rosenov Kostadinov
63′ Viv Solomon-Otabor
Svilen Shterev21′ 90′
 31′ 81′ Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues
Fernando Henrique Quintela Cavalcante
 59′ 71′ Ali Sowe
Stefan Veselinov Hristov
Vytautas Cerniauskas
Vinchentso Ventsislavov Angelov
Nuno Miguel Adro Tomás
Kristiyan Kamenov Marinov
63′ Mitko Stefanov Mitkov
Simeon Radoslavov Dochev
Evandro da Silva
Ismail Skenderov Ismailov
71′ Tomi Jurić
Boris Aleksandrov Dimitrov66′
Martin Ognyanov Smolenski
Simeon Manuilov Ivanov
81′ Tony Watt
Valeri Tsvetomirov Ivanov90′

Zespół CSKA Sofia był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Dunav Ruse w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.