Liga bułgarska - 20. kolejka First League: Beroe Stara Zagora - Tsarsko Selo 2-0 (0-0)

14 grudnia na Stadionie Beroe odbyło się spotkanie 20. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Beroe Stara Zagora i Tsarsko Selo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Beroe Stara Zagora 2-0. Pojedynek obejrzało 450 widzów.

I. Conté 77'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Tsarsko Selo: Gustavowi Carbonieriemu w 18. i Ivaylowi Borislavovowi w 43. minucie.

W 52. minucie kartkę dostał Ibrahima Conté, zawodnik Beroe Stara Zagora. W 57. minucie za Martina Kavdanskiego wszedł Serkan Kadir.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Aleksandar Cwetkow z Beroe Stara Zagora.

Wysiłki podejmowane przez zespół Beroe Stara Zagora w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Kamburow. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Tsarsko Selo doszło do zmiany. Anton Karaczanakow wszedł za Ivayla Borislavova. W następstwie utraty bramki trener Tsarsko Selo postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Damiena Mariego i na pole gry wprowadził napastnika Ventsislava Dimitrova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Niedługo później Ibrahima Conté wywołał eksplozję radości wśród kibiców Beroe Stara Zagora, strzelając kolejnego gola w 77. minucie meczu. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 80. minucie kartkę otrzymał Rodney Antwi z zespołu gości. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Beroe Stara Zagora doszło do zmiany. Nikola Marinov wszedł za Ibrahimę Contégo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Gustavo Carbonieri Santa Rosa18′
 77′ 52′ 87′ Ibrahima Sory Conté
Martin Kavdanski57′
66′ Aleksandar Cwetkow
Rodney Antwi80′
 68′ Martin Kamburow
Ventsislav Dimitrov Hristov73′
87′ Nikola Marinov Marinov
Georgi Minchev
Yulian Rumenov Nenov

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Beroe Stara Zagora, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Zespół Beroe Stara Zagora w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.