Liga bułgarska - 2. kolejka First League: Tsarsko Selo - FK Arda 0-0

19 lipca na Stadionie Slavija w Sofii odbyło się starcie 2. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Tsarsko Selo i FK Arda. Mecz zakończył się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 230 widzów.

2. kolejka Bułgaria - First League
2019-07-19 17:45 | Stadion: Stadion Slavija | Widzów: 230 | Arbiter: V. Valkov
FA Tsarsko Selo Sofia
FK Arda 1924 Kardzhali
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Tsarsko Selo wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antonia Georgieva z Tsarsko Selo, a w 43. minucie Ventsislava Vasileva z drużyny przeciwnej.

W 54. minucie Yordan Minev zastąpił Georgiego Hasheva. W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ivana Kokonova z FK Arda, a w 60. minucie Rodneya Antwiego z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Tsarsko Selo postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Wesleya Natę. Na boisko wszedł Bozhidar Katsarov, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 68. minucie Emanuil Manev został zmieniony przez Svetoslava Dikova, co miało wzmocnić jedenastkę Tsarsko Selo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Amorima na Ventsislava Bengyuzova w 79. minucie.

Darko Glishikj
54′ Yordan Milchev Minev
Emil Martinov
Reyan Daskalov
João Carlos Nogueira Amorim79′
68′ Emanuil Ganchev Manev
Ventsislav Ivanov Vasilev43′
27′ Antonio Georgiev
Rumyan Hovsepyan
Everton Macedo Dias
Deyan Lachezarov Lozev
60′ Rodney Antwi
Ivan Kokonov55′
Georgi Minchev
Elisha Bruce Sam66′
66′ Wesley Natã Wachholz
Veselin Valentinov Marchev59′
Martin Dimitrov Dimitrov
Nikolay Bankov
Ivaylo Borislavov Markov
Plamen Asenov Krumov
54′ Georgi Hashev
Milen Yankov Stoev
Borislav Baldzhiyski
Ventsislav Bengyuzov79′
68′ Svetoslav Dikov
Aleksandar Veselinov Georgiev59′
66′ Bozhidar Katsarov
Ahmed Osman
Sergey Sergeev Georgiev
Radoslav Vasilev66′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Tsarsko Selo w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.