Liga bułgarska - 2. kolejka First League: Slavia Sofia - CSKA Sofia 0-0

27 czerwca na Stadionie Slavija odbył się mecz 2. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Slavii Sofia i CSKA Sofia. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Starcie obejrzało 700 widzów.

2. kolejka Bułgaria - First League
2020-06-27 17:45 | Stadion: Stadion Slavija | Widzów: 700 | Arbiter: I. Stoyanov
Slavia Sofia
CSKA Sofia
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Jedenastka CSKA Sofia wygrała aż 39 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko cztery.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener CSKA Sofia postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Henrique wszedł Geferson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie CSKA Sofia utrzymać remis. W 66. minucie kartką został ukarany Geferson, zawodnik CSKA Sofia.

W 68. minucie Tsvetelin Chunchukov został zastąpiony przez Kaloyana Krasteva. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kaloyana Krasteva z Slavii Sofia, a w 74. minucie Rubena Pintę z drużyny przeciwnej. Trener Slavii Sofia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emila Svetoslavova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Radoslav Kirilov.

W 79. minucie Bradley Mazikou został zmieniony przez Ahmeda Yalmazova, co miało wzmocnić jedenastkę CSKA Sofia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Yavorova na Georgiego Tomova oraz Georgiego Yomova na Ivayla Emilova.

Edwin Gyasi71′
88′ Filip Yavorov Krastev
Ruben Pinto74′
88′ Georgi Yomov
Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues
68′ Tsvetelin Chunchukov
Henrique Roberto Rafael58′
78′ Radoslav Kirilov Kirilov
Bożidar Czorbadżijski
78′ Emil Svetoslavov Stoev
Graham Carey71′
88′ Georgi Tomov Valchev
Yoan Hristov Baurenski
88′ Ivaylo Emilov Dimitrov
Evandro da Silva70′
68′ 72′ Kaloyan Krastev
Ahmed Yalmazov Ahmedov79′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Slavii Sofia dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.