Liga bułgarska - 2. kolejka First League: Łudogorec Razgrad - Lokomotiw Płowdiw 6-1 (4-0)

27 czerwca na Huvepharma Arena odbył się mecz 2. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Łudogorca Razgrad i Lokomotiwu Płowdiw. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Łudogorca Razgrad 6-1. Na stadionie stawiło się 1 100 widzów.

2. kolejka Bułgaria - First League
2020-06-27 20:00 | Stadion: Huvepharma Arena | Widzów: 1100 | Arbiter: G. Davidov
K. Muslimović 67'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć zespół Łudogorca Razgrad wygrał 19 razy i zanotował sześć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Cosmin Moti wywołał eksplozję radości wśród kibiców Łudogorca Razgrad, strzelając gola w pierwszej minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Łudogorca Razgrad w 13. minucie spotkania, gdy Wanderson zdobył drugą bramkę.

W 22. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Wanderson z Łudogorca Razgrad.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 35. minucie wynik na 4-0 podwyższył Cauly.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Lokomotiwu Płowdiw rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lucasa Masoero, Miloša Petrovicia weszli Josip Tomašević, Dinis Almeida. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Akinsola Akinyemi z zespołu gości. Była to 55. minuta spotkania.

W 60. minucie Petar Vitanov został zmieniony przez Parvizchona Umarbaeva. W tej samej minucie w jedenastce Lokomotiwu Płowdiw doszło do zmiany. Birsent Karagaren wszedł za Lucasa Salinasa.

Piłkarze Lokomotiwu Płowdiw w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie gola pocieszenia strzelił Kenan Muslimović.

Chwilę później trener Łudogorca Razgrad postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Wandersona wszedł Taleb Tawatha, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Łudogorca Razgrad utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Łudogorca Razgrad udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w drużynie Łudogorca Razgrad doszło do zmiany. Swietosław Djakow wszedł za Aniceta Andrianantenainę.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Jorginho. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Mavis Tchibota. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 6-1.

Lucas Gabriel Masoero Masi46′
 1′ Cosmin Iosif Moti
Miloš Petrović46′
81′ Anton Nedyalkov
Momcził Cwetanow
70′ Anicet Abel Andrianantenaina
Mihovil-Jeronim Klapan
Stéphane Badji
Lucas Spinola Salinas 60′
 13′, 22′ 70′ Wanderson Cristaldo Farias
Nikolay Stefanov Nikolaev
 35′ 82′ Cauly Oliveira Souza
Petar Vitanov60′
 87′ Mavis Tchibota Dufounou
Dominique Malonga
 74′ 77′ Jorge Fernando Barbosa Intima
Kenan Muslimović  67′
Renan dos Santos
Martin Lukov
Dragos Grigore
Petar Borislavov Petrov85′
81′ Stanislav Manolev
Dinis Costa Lima Almeida 46′
70′ Taleb Tawatha
Josip Tomašević46′
82′ Dan Biton
Valentino Pugliese
70′ Swietosław Djakow
Parvizchon Umarbaev60′
77′ Dimo Naydenov Bakalov
Birsent Karagaren60′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Lokomotiwu Płowdiw przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.