Liga bułgarska - 2. kolejka First League: Lokomotiw Płowdiw - POFK Botev Vratsa 2-1 (1-1)

15 sierpnia na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie odbyło się starcie 2. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Lokomotiwu Płowdiw i Botevu Vratsa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lokomotiwu Płowdiw 2-1. Mecz obejrzało 500 widzów.

2. kolejka Bułgaria - First League
2020-08-15 16:45 | Stadion: Stadion Lokomotiv | Widzów: 500 | Arbiter: G. Nikolov
W. Domowczyjski 28'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Lokomotiwu Płowdiw wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Birsent Karagaren.

W 27. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Birsentowi Karagarenowi z drużyny gospodarzy.

Piłkarze Botevu Vratsa nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Waleri Domowczyjski.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Ante Aralica, zawodnik gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Lokomotiwu Płowdiw przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie wynik ustalił Lucas Salinas.

W 54. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Alassane'owi N'Diayemu, piłkarzowi Botevu Vratsa. W 56. minucie Petar Atanasov został zmieniony przez Wellingtona. W następstwie utraty bramki trener Botevu Vratsa postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Atanasa Tsankova i na pole gry wprowadził napastnika Yuliana Rumenova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 65. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Lokomotiwu Płowdiw: Parvizchon Umarbaev, Birsent Karagaren, Lucas Salinas, Ante Aralica, na ich miejsce weszli: Petar Vitanov, Nikolay Stefanov, Momcził Cwetanow, Georgi Minchev. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Waleriego Domowczyjskiego, Pedro Lagoa, Hrista Evtimova zajęli: Ivaylo Mihaylov, Vladislav Zdravkov, Chavdar Zhelev. W 69. minucie żółtą kartkę otrzymał Hristo Evtimov z Botevu Vratsa. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alassane N'Diaye osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 54. minucie.

W 88. minucie sędzia ukarał żółtymi kartkami Miloša Petrovicia, Momcziła Cwetanowa z Lokomotiwu Płowdiw oraz Ilię Milanowa z drużyny gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Ilia Milanow88′
88′ Miloš Petrović
Petar Atanasov56′
Josip Tomašević
Hristo Evtimov Zlatinski69′ 75′
 52′ 82′ Lucas Spinola Salinas
Pedro Manuel Grácio Lagoa65′
72′ Parvizchon Umarbaev
Alassane N'Diaye54′ 86′
45′ 82′ Ante Aralica
Atanas Tsankov Zehirov56′
Dimityr Iliew
Waleri Domowczyjski  28′ (k.) 65′
 8′ 27′ 73′ Birsent Karagaren
Daniel Nedyalkov Genov
Ilko Emilov Pirgov
Hristo Mitov
82′ 88′ Momcził Cwetanow
Ivaylo Mihaylov65′
Daniel Petrov Dimitrov
Vasil Nikolaev Dobrev
73′ Nikolay Stefanov Nikolaev
Wellington Brito Tom56′
72′ Petar Vitanov
Chavdar Zhelev Ivaylov75′
82′ Georgi Minchev
Yulian Rumenov Nenov56′
Kenan Muslimović
Vladislav Zdravkov Uzunov65′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Lokomotiwu Płowdiw, który potrzebował tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Botevu Vratsa w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.