Liga bułgarska - 2. kolejka First League: FK Vitosha Bistritsa - POFK Botev Vratsa 0-2 (0-1)

W meczu 2. kolejki bułgarskiej First League, który rozegrany został 22 lipca, drużyna Vitoshy Bistrita przegrała z Botevem Vratsa 0-2 (0-1). Mecz na Stadionie Vitosha w Bistritsie obejrzało 280 widzów.

I. Milanov 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Botevu Vratsa wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Botevu Vratsa w 17. minucie spotkania, gdy Daniel Genov strzelił pierwszego gola.

Między 35. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Botevu Vratsa.

Na drugą połowę jedenastka Vitoshy Bistrita wyszła w zmienionym składzie, za Kristiyana Uzunova, Grigora Dolapchieva weszli Hristo Yankov, Zapro Georgiev.

Drużyna Vitoshy Bistrita ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Ilia Milanow.

W 73. minucie Petar Atanasov został zastąpiony przez Milana Vušurovicia. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Danielowi Genovowi z drużyny gości. Była to 90. minuta spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Apostol Aleksandrov Popov
44′ Rumen Ivaylov Gyonov
Ventsislav Kerchev88′
Theofilos Kouroupis
Ilia Milanow  54′
Georgi Slavchev Kupenov
Petar Atanasov73′
46′ Kristiyan Uzunov
Hristo Evtimov Zlatinski
42′ Georgi Plamenov Amzin
Daniel Nedyalkov Genov  17′ 90′
35′ 46′ Grigor Ivaylov Dolapchiev
Mohamed Syllah

46′ Hristo Yankov Ivanov

46′ Zapro Georgiev Dinev

Zawodnicy Vitoshy Bistrita dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Vitoshy Bistrita w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.