Liga bułgarska - 2. kolejka First League: FK Botev Plovdiv - Dunav 2010 Ruse 3-1 (1-1)

21 lipca na Sporten kompleks Botev 1912 odbyło się spotkanie 2. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Botevu Plovdiv i Dunav Ruse. Starcie zakończyło się zwycięstwem Botevu Plovdiv 3-1. Na stadionie zasiadło 2 600 widzów.

2. kolejka Bułgaria - First League
2019-07-21 17:45 | Stadion: Sporten kompleks Botev 1912 | Widzów: 2600 | Arbiter: N. Yordanov
FK Botev Plovdiv
PFK Dunav Ruse
3
1
T. Nedelev 36',62',86'
G. Dinkov 22'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Botevu Plovdiv wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Taylona z Botevu Plovdiv, a w 14. minucie Ahmeda Ahmedova z drużyny przeciwnej.

Tymczasem piłkarze Dunav Ruse nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Georgi Dinkov.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, drużyna Botevu Plovdiv doprowadziła do remisu. Gola strzelił Todor Nedelev. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Dunav Ruse rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ilię Munin wszedł Ivaylo Stefanov. W 50. minucie kartkę dostał Ivan Selemenev, zawodnik gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Botevu Plovdiv przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry Todor Nedelev po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1.

W 73. minucie Taylon został zastąpiony przez Kristiana Dobreva. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Dunav Ruse: Diyanowi Dimovowi w 77. i Ivaylowi Stefanovowi w 80. minucie. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 79. minucie, w zespole Botevu Plovdiv za Marka Pervana wszedł Stanislav Shopov, a w jedenastce Dunav Ruse Ivan Selemenev zmienił Sandra Semeda.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Botevu Plovdiv, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 3-1 strzelił hat-tricka w 86. minucie Todor Nedelev.

Chwilę później trener Botevu Plovdiv postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Antonia Vutova wszedł Rodney Klooster, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Botevu Plovdiv utrzymać prowadzenie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Martin Stoyanov Kovachev
 36′, 62′, 86′ Todor Nedelev
Samir Ayass
79′ Marko Pervan
Diyan Dimov77′
Philippe van Arnhem
Ivan Selemenev50′ 79′
90′ Antonio Vutov
Stefan Veselinov Hristov
2′ 73′ Taylon Nicolas Correa Marcolino
Ahmed Yalmazov Ahmedov14′
Yanko Georgiev
Hennadii Ganev
90′ Rodney Klooster
Ivaylo Stefanov Lazarov46′ 80′
79′ Stanislav Shopov
Fernando Henrique Quintela Cavalcante
73′ Kristian Dobrev

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Botevu Plovdiv, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Dunav Ruse w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.