Liga bułgarska - 2. kolejka First League: FK Arda - Botev Plovdiv 1-0 (0-0)

W meczu 2. kolejki bułgarskiej First League, który rozegrany został 29 czerwca, zespół FK Arda zwyciężył z Botevem Plovdiv 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie obejrzało 280 widzów.

2. kolejka Bułgaria - First League
2020-06-29 20:00 | Stadion: Stadion Lokomotiv | Widzów: 280 | Arbiter: S. Todorov
FK Arda 1924 Kardzhali
FK Botev Plovdiv
1
0
R. Vasilev 81'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Botevu Plovdiv wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Johnatanowi z zespołu Botevu Plovdiv. Była to 27. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie Stanislav Shopov został zmieniony przez Fáidera Burbana. Po chwili trener Botevu Plovdiv postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Antonia Vutova wszedł Radoslav Terziev, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Botevu Plovdiv nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

W 73. minucie Rumen Rumenow został zmieniony przez Martina Rosenova, co miało wzmocnić jedenastkę FK Arda . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandara Tonewa na Bisera Biserova.

Dopiero pod koniec meczu Radoslav Vasilev wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Arda, zdobywając bramkę w 81. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 90. minucie kartką został ukarany Radoslav Vasilev, zawodnik FK Arda. W tej samej minucie w drużynie FK Arda doszło do zmiany. Eray Ahmed wszedł za Radoslava Vasileva. Na murawie, jak to często zdarzało się FK Arda w tym sezonie, pojawił się Atanas Krastev, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Svetoslava Svetlozarova. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Johnathan Carlos Pereira27′
73′ Rumen Rumenow
Stanislav Slavov Rabotov
90′ Svetoslav Svetlozarov Kovachev
Antonio Vutov60′
 81′ 90′ 90′ Radoslav Vasilev
Aleksandar Tonew78′
Lachezar Valentinov Yordanov
Georgi Argilashki
90′ Atanas Krastev
Atanas Atanasov Chernev
73′ Martin Rosenov Kostadinov
Kostadin Nichev
Emirdzhan Yusuf Syuleyman
Radoslav Terziev60′
90′ Eray Ahmed Karadaya
Biser Biserov Bonev78′
Dimitar Mariykov Atanasov
Fáider Fabio Burbano Castillo54′
Ahmed Osman
Dimitar Ognyanov Proychev

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.