Liga bułgarska - 2. kolejka First League: Beroe Stara Zagora - Łudogorec Razgrad 2-4 (1-2)

20 lipca na Stadionie Beroe odbył się pojedynek 2. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Beroe Stara Zagora i Łudogorca Razgrad. Mecz zakończył się zwycięstwem Łudogorca Razgrad 4-2. Spotkanie obejrzało 2 900 widzów.

C. Keseru 53',55'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków jedenastka Łudogorca Razgrad wygrała 18 razy i zanotowała cztery porażki oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Jorginho.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Cicinho z Łudogorca Razgrad. Była to 32. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Łudogorca Razgrad w 35. minucie spotkania, gdy Jorginho strzelił drugiego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu bramkę kontaktową zdobył z karnego Zoran Josipovic.

Drugą połowę jedenastka Łudogorca Razgrad rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dana Bitona wszedł Jacek Góralski. W 52. minucie sędzia ukarał kartką Aleksandara Vasileva, piłkarza gospodarzy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Łudogorca Razgrad, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie wynik na 1-3 podwyższył Claudiu Keseru. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 55. minucie Claudiu Keseru po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-4.

W 58. minucie za Meledje Omnibesa wszedł Ivan Minchev. Między 58. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Beroe Stara Zagora: Nikita Baranov, Carlos Ohene, na ich miejsce weszli: Martin Kamburow, Yulian Nenov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jorginha, Antona Nedyalkova zajęli: Wanderson, Stanislav Manolev.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Bramkę na 2-4 zdobył ponownie w doliczonym czasie gry Zoran Josipovic.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-4.

Rafael Forster
58′ Nikita Baranov
Georgi Ilkov Terziev
Aleksandar Cwetkow
Anton Nedyalkov80′
Rúben Luís Maurício Brígido
Anicet Abel Andrianantenaina
62′ Carlos Ohene
Stéphane Badji
58′ Meledje Djedjan Omnibes
Dan Biton46′
52′ Aleksandar Vasilev
Jorge Fernando Barbosa Intima  8′, 35′ 59′
Milen Zhelev
Claudiu Andrei Keseru  53′, 55′
 45′ (k.), 90′ Zoran Josipovic
Cosmin Iosif Moti
58′ Ivan Minchev
Wanderson Cristaldo Farias59′
Petko Valentinov Tsankov
Swietosław Djakow
58′ Martin Kamburow
Jacek Góralski46′
62′ Yulian Rumenov Nenov
Jakub Świerczok

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Łudogorca Razgrad, która potrzebowała tylko ośmiu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.