Liga bułgarska - 2. kolejka First League: Beroe Stara Zagora - Lewski Sofia 1-2 (1-1)

28 czerwca na Stadionie Beroe odbył się pojedynek 2. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Beroe Stara Zagora i Lewsi Sofii. Mecz zakończył się zwycięstwem Lewsi Sofii 2-1. Spotkanie obejrzało 2 300 widzów.

N. Robertha 22',72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Zespół Lewsi Sofii wygrał aż 24 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko 14.

Od pierwszych minut drużyna Beroe Stara Zagora zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lewsi Sofii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Nigel Robertha wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lewsi Sofii, strzelając gola w 22. minucie starcia. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedenastka Beroe Stara Zagora nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 34. minucie Martin Kamburow wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę drużyna Lewsi Sofii wyszła w zmienionym składzie, za Paulinha wszedł Deyan Lachezarov. Trener Lewsi Sofii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Martina Petkova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Stijn Spierings. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 59. minucie Steeve Furtado został zmieniony przez Aleksandara Vasileva. W 61. minucie sędzia ukarał kartką Khalya Iyane'a, piłkarza gości. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Lewsi Sofii doszło do zmiany. Franco Mazurek wszedł za Iliyę Yurukova.

W 72. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nigel Robertha z Lewsi Sofii. Po chwili trener Beroe Stara Zagora postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Octávio, a murawę opuścił Ibrahima Conté.

W 90. minucie arbiter ukarał kartkami Aleksandara Vasileva z Beroe Stara Zagora oraz Zdravka Dimitrova, Milana Mijatovicia z zespołu gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Milan Mijatović90′
59′ Steeve Furtado Pereira
Hólmar Örn Eyjólfsson
Teddy Mézague
Ivan Goranov
Ahmed Touba
Zdravko Minchev Dimitrov90′ 90′
78′ Ibrahima Sory Conté
Khaly Iyane Thiam61′
Aleksandar Cwetkow
Ivaylo Naydenov
87′ Gaïus Makouta
Martin Raynov
78′ Ivan Minchev
Stijn Spierings46′
Krum Stanimirov Stoyanov
Paulo Victor de Menezes Melo46′
78′ Alioune Fall
Nigel Robertha  22′, 72′
 34′ Martin Kamburow
Iliya Yurukov71′
Hennadii Ganev
Georgi Nikolaev Georgiev
Georgi Angelov
Kostadin Stoynev Iliev
78′ Merlo Manteca Octavio
Tomislav Ivanov Papazov
78′ Carlos Ohene
Deyan Lachezarov Lozev46′
59′ 90′ Aleksandar Vasilev
Franco Eduardo Mazurek71′
78′ Zoran Josipovic
Martin Detelinov Petkov46′
87′ Nikola Marinov Marinov
Stanislav Yordanov Kostov90′

Przewaga drużyny Beroe Stara Zagora w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Beroe Stara Zagora, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Lewsi Sofii w drugiej połowie dokonała czterech zmian.