Liga bułgarska - 19. kolejka First League: Łudogorec Razgrad - Czerno More Warna 1-1 (0-1)

W spotkaniu 19. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 7 grudnia, zespół Łudogorca Razgrad zremisował z Czerno More Warna 1-1 (0-1). Mecz na Ludogorets Arena obejrzało 700 widzów.

19. kolejka Bułgaria - First League
2019-12-07 15:30 | Stadion: Huvepharma Arena | Widzów: 700 | Arbiter: G. Kabakov
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
Czerno More Warna
1
1
J. Świerczok 84'
F. Aktaou 43'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół Łudogorca Razgrad wygrał aż 16 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie żółtą kartką został ukarany Mohamed Boukassi, zawodnik gości.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Czerno More Warna nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 43. minucie Fahd Aktaou dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Czerno More Warna.

Kibice Czerno More Warna nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aristote'a N'Dongalę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Rodrigo. W 49. minucie w zespole Czerno More Warna doszło do zmiany. Emil Yanchev wszedł za Mohameda Boukassiego.

Trener Łudogorca Razgrad postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Aniceta Andrianantenainę i na pole gry wprowadził napastnika Jakuba Świerczoka, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 67. minucie Jody Lukoki został zmieniony przez Mavisa Tchibotę. Między 69. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Czerno More Warna i jedną drużynie przeciwnej.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w drużynie Łudogorca Razgrad doszło do zmiany. Stanislav Manolev wszedł za Wandersona.

Zespołowi Łudogorca Razgrad w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już pięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Świerczok.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Danielowi Svetoslavovowi z drużyny gości. W 88. minucie w zespole Czerno More Warna doszło do zmiany. Jordão Cardoso wszedł za Fahda Aktaou. W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Cicinho, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Miodrag Mitrovič
90′ Neuciano de Jesus Gusmão
Stefan Stanchev
62′ Anicet Abel Andrianantenaina
Daniel Svetoslavov Dimov85′
Stéphane Badji
Mohamed El Mehdi Boukassi14′ 49′
82′ Wanderson Cristaldo Farias
Erickson Patrick Correia Andrade
Claudiu Andrei Keseru
Martin Yankov Minchev
67′ Jody Lukoki
Velislav Krasimirov Vasilev
82′ Stanislav Manolev
Aristote N'Dongala46′
74′ Cosmin Iosif Moti
Lachezar Yordanov
Swietosław Djakow
Denislav Minkov Angelov
67′ Mavis Tchibota Dufounou
Álvaro Jordão Pinto Silva Cardoso88′
62′  84′ Jakub Świerczok
Emil Emilov Yanchev49′

Przewaga zespołu Łudogorca Razgrad w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Czerno More Warna pokazał cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.