Liga bułgarska - 19. kolejka First League: Lewski Sofia - FK Vitosha Bistritsa 2-0 (1-0)

W starciu 19. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 8 grudnia, jedenastka Lewsi Sofii zwyciężyła z Vitoshą Bistrita 2-0 (1-0). Mecz na Vivacom Arena - Georgi Asparuhov obejrzało 1 053 widzów.

19. kolejka Bułgaria - First League
2019-12-08 15:30 | Stadion: Vivacom Arena - Georgi Asparuhov | Widzów: 1053 | Arbiter: N. Popov
Lewski Sofia
FK Vitosha Bistritsa
2
0
Paulinho 24'
S. Ivanov 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Lewsi Sofii wygrał aż pięć razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Taktyka trenera jedenastki Vitoshy Bistrita już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Vitoshy Bistrita. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lewsi Sofii w 24. minucie spotkania, gdy Paulinho strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lewsi Sofii.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Lewsi Sofii, zdobywając kolejną bramkę. Po godzinie gry celnym strzałem popisał się Stanislav Ivaylov. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trener Lewsi Sofii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nasiru Mohammeda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Filipe Nascimento. Po chwili trener Vitoshy Bistrita postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Hristo Yankov, a murawę opuścił Kristiyan Kochilov. W 75. minucie arbiter pokazał kartkę Aleksandarowi Vasilevowi, zawodnikowi gości.

W 78. minucie Zapro Georgiev został zmieniony przez Teodora Aleksandrova. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Vitosha Bistrita: Georgiemu Kupenovowi w 82. i Rumenowi Gyonovowi w 87. minucie. W 82. minucie Lachezar Kotev został zmieniony przez Vasila Vasileva, co miało wzmocnić drużynę Vitoshy Bistrita. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Deniego Alara na Stanislava Yordanova oraz Stanislava Ivaylova na Martina Petkova.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Aleksandar Vasilev Hristev75′
67′ Filipe Guterres Nascimento
Evgeni Zyumbulev
Ivaylo Naydenov
Kristiyan Kochilov70′
Martin Raynov
Lachezar Kotev82′
84′ Deni Alar
Chetin Sadula
 24′ Paulo Victor de Menezes Melo
Zapro Georgiev Dinev78′
 60′ 86′ Stanislav Ivaylov Ivanov
Atanas Vasilev Kabov
Petar Krasimirov Ivanov
Nikolay Ivaylov Georgiev
Zdravko Minchev Dimitrov
Ventsislav Bonev
67′ Nasiru Mohammed
Kristiyan Uzunov
Asen Rumenov Chandarov
Vanyo Iliev Ivanov
86′ Martin Detelinov Petkov
Vasil Vasilev Parvanov82′
84′ Stanislav Yordanov Kostov
Hristo Yankov Ivanov70′
Iliya Yurukov
Teodor Aleksandrov Kostadinov78′

Jedenastka Lewsi Sofii była w posiadaniu piłki przez 75 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Lewsi Sofii żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.