Liga bułgarska - 18. kolejka First League: FK Vitosha Bistritsa - PFK Dunav Ruse 1-1 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Vitoshy Bistrita zremisowała z Dunav Ruse 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie Vitosha w Bistritsie obejrzało 110 widzów.

S. Hristov 65'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów zespół Vitoshy Bistrita wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 22. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Dunav Ruse i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Vitoshy Bistrita postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Zapro Georgiev, a murawę opuścił Daniel Kutev.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitoshy Bistrita w 53. minucie spotkania, gdy Emil Nikolaev strzelił z karnego pierwszego gola.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, zespół Dunav Ruse doprowadził do remisu. Gola strzelił Stefan Veselinov. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Rumen Gyonov, osłabiając drużynę gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 43. minucie.

W 81. minucie Atanas Vasilev zastąpił Georgiego Kupenova. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Aleksandar Isaevski
43′ 77′ Rumen Ivaylov Gyonov
Svilen Shterev27′
 53′ (k.) Emil Nikolaev Gargorov
Ivaylo Stefanov Lazarov22′
Chetin Sadula
Fernando Henrique Quintela Cavalcante
46′ Daniel Kutev
Stefan Veselinov Hristov  65′
81′ Atanas Vasilev Kabov
Ahmed Yalmazov Ahmedov
Kristiyan Katsarev
Hennadii Ganev
81′ Georgi Slavchev Kupenov
Ivan Selemenev
46′ Zapro Georgiev Dinev
Simeon Manuilov Ivanov

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Dunav Ruse pokazał trzy żółte.

Zespół Vitoshy Bistrita w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości nie skorzystała ze zmian.