Liga bułgarska - 18. kolejka First League: FK Etar Veliko Târnovo - Slavia Sofia 0-2 (0-2)

29 listopada na Stadionie Ivailo w Wielkim Tyrnowie odbyło się spotkanie 18. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Etaru Veliko Tarnovo i Slavii Sofia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Slavii Sofia 2-0. Na stadionie stawiło się 650 widzów.

I. Mitsanski 27'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Etaru Veliko Tarnovo wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavii Sofia w piątej minucie spotkania, gdy Georgi Yomov strzelił pierwszego gola.

Zespół Etaru Veliko Tarnovo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie wynik ustalił Iliyan Mitsanski.

W 44. minucie Rumen Rumenow został zmieniony przez Svetoslava Kovacheva. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Milenowi Gamakowowi z Slavii Sofia. Była to 45. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Slavii Sofia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vladislava Uzunova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Darko Tasevski. W 82. minucie kartkę otrzymał Krasimir Stanoev z drużyny gospodarzy.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu w zespole Slavii Sofia doszło do zmiany. Filip Yavorov wszedł za Iliyana Mitsanskiego. W tej samej minucie trener Etaru Veliko Tarnovo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Milcha Angelova. Na boisko wszedł Ivaylo Emilov, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 84. minucie Krasimir Stanoev został zmieniony przez Ivana Stoyanova, co miało wzmocnić jedenastkę Etaru Veliko Tarnovo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Georgiego Yomova na Emila Svetoslavova.

Yanis Karabelyov
44′ Rumen Rumenow
Darko Tasevski77′
Krum Stanimirov Stoyanov
Dimitar Valentinov Velkovski
82′ 84′ Krasimir Stanoev
Georgi Yomov  5′ 88′
83′ Milcho Angelov
Emil Svetoslavov Stoev88′
84′ Ivan Stoyanov Ivanov
Filip Yavorov Krastev83′
44′ Svetoslav Svetlozarov Kovachev
Tsvetelin Chunchukov
83′ Ivaylo Emilov Dimitrov
Vladislav Zdravkov Uzunov77′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.