Liga bułgarska - 18. kolejka First League: CSKA Sofia - PFC Ludogorets 1945 Razgrad 0-0

1 grudnia na Stadionie Bâlgarska Armija odbyło się starcie 18. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami CSKA Sofia i Łudogorca Razgrad. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 9 000 widzów.

18. kolejka Bułgaria - First League
2019-12-01 17:00 | Stadion: Stadion Bâlgarska Armija | Widzów: 9000 | Arbiter: N. Yordanov
CSKA Sofia
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna Łudogorca Razgrad wygrała aż 14 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 12. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Claudiu Keseru z zespołu gości. Trener Łudogorca Razgrad postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Dana Bitona i na pole gry wprowadził napastnika Marcelinha, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 72. minucie kartkę dostał Plamen Galabov, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie za Claudiu Keseru wszedł Jakub Świerczok. Na murawie, jak to często zdarzało się CSKA Sofia w tym sezonie, pojawił się Geferson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Evandra.

W 78. minucie Mavis Tchibota został zmieniony przez Wandersona, co miało wzmocnić jedenastkę Łudogorca Razgrad. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tiaga Rodriguesa na Kristiyana Malinova w 79. minucie oraz Viva Solomona-Otabora na Grahama Careya w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gefersona z CSKA Sofia, a w 90. minucie Wandersona z drużyny przeciwnej.

Plamen Ivanov Iliev
12′ Raúl Albentosa Redal
Rafael Forster33′
72′ Plamen Galabov
Anicet Abel Andrianantenaina25′
90′ Viv Solomon-Otabor
Dan Biton64′
36′ 79′ Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues
Swietosław Djakow
76′ Evandro da Silva
Neuciano de Jesus Gusmão
76′ 89′ Geferson Cerqueira Teles
Stanislav Manolev
Ivan Turitsov
Wanderson Cristaldo Farias78′ 90′
79′ Kristiyan Aleksandrov Malinov
Marcelo Nascimento da Costa64′
90′ Graham Carey
Dimo Naydenov Bakalov
Tony Watt
Jakub Świerczok72′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze CSKA Sofia obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.