Liga bułgarska - 17. kolejka First League: Łudogorec Razgrad - Lokomotiw Płowdiw 2-1 (2-1)

W starciu 17. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 23 listopada, zespół Łudogorca Razgrad wygrał z Lokomotiwem Płowdiw 2-1 (2-1). Mecz na Ludogorets Arena obejrzało 1 200 widzów.

17. kolejka Bułgaria - First League
2019-11-23 16:30 | Stadion: Huvepharma Arena | Widzów: 1200 | Arbiter: D. Draganov
A. Ožbolt 11'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 meczów jedenastka Łudogorca Razgrad wygrała 18 razy i zanotowała sześć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Lokomotiwu Płowdiw nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Alen Ožbolt.

Zawodnicy Łudogorca Razgrad szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 15. minucie Marcelinho wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Łudogorca Razgrad w 31. minucie spotkania, gdy Jody Lukoki zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na pół godziny przed końcowym gwizdkiem, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Dimityrowi Iliewowi i Cosminowi Motiemu. W 61. minucie w jedenastce Lokomotiwu Płowdiw doszło do zmiany. Wiris wszedł za Parvizchona Umarbaeva.

Kibice Lokomotiwu Płowdiw nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ante Aralicę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Georgi Iliev. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Marcelinho, zawodnik Łudogorca Razgrad. W 74. minucie Marcelinho został zmieniony przez Swietosława Djakowa.

W 82. minucie Momcził Cwetanow został zmieniony przez Edina Bahticia, co miało wzmocnić zespół Lokomotiwu Płowdiw. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Claudiu Keseru na Jakuba Świerczoka oraz Wandersona na Dana Bitona. W 89. minucie arbiter przyznał kartkę Ante Aralice z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Miloš Petrović
60′ Cosmin Iosif Moti
Parvizchon Umarbaev61′
84′ Wanderson Cristaldo Farias
Petar Vitanov
83′ Claudiu Andrei Keseru
Dimityr Iliew60′
 31′ Jody Lukoki
Birsent Karagaren
 15′ 74′ 74′ Marcelo Nascimento da Costa
Alen Ožbolt  11′
Renan dos Santos
Ilko Emilov Pirgov
Jordan Ikoko
Lucas Gabriel Masoero Masi
84′ Dan Biton
Edin Bahtić82′
74′ Swietosław Djakow
Wiris Gustavo de Oliveira61′
Mavis Tchibota Dufounou
Nikolay Stefanov Nikolaev
Dimo Naydenov Bakalov
Ante Aralica66′ 89′
83′ Jakub Świerczok

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.