Liga bułgarska - 16. kolejka First League: Vitosha Bistrita - Łudogorec Razgrad 0-1 (0-0)

10 listopada na Stadionie Vitosha w Bistritsie odbyło się spotkanie 16. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Vitoshy Bistrita i Łudogorca Razgrad. Starcie zakończyło się zwycięstwem Łudogorca Razgrad 1-0. Na stadionie stawiło się 260 widzów.

16. kolejka Bułgaria - First League
2019-11-10 16:45 | Stadion: Stadion Vitosha | Widzów: 260 | Arbiter: G. Dimitrov
FK Vitosha Bistritsa
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
0
1
D. Bakalov 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Łudogorca Razgrad wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach zespół Łudogorca Razgrad próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 22. minucie Dragos Grigore zastąpił Georgiego Ilkova.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jordan Ikoko z Łudogorca Razgrad. Była to 38. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Vitosha Bistrita: Georgiemu Kupenovowi w 46. i Lachezarowi Kotevowi w 56. minucie. Trener Łudogorca Razgrad wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dima Naydenova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Anicet Andrianantenaina. Posunięcie trenera było słuszne. Dima Naydenova strzelił zwycięskiego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia spotkania.

Chwilę później trener Vitoshy Bistrita postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Zapro Georgiev, a murawę opuścił Atanas Vasilev. W 70. minucie Anton Nedyalkov został zmieniony przez Stanislava Manoleva, co miało wzmocnić drużynę Łudogorca Razgrad. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Stankeva na Emila Nikolaeva w 72. minucie oraz Lachezara Koteva na Kristiyana Uzunova w tej samej minucie. W 86. minucie kartkę dostał Hristiyan Vasilev z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Łudogorca Razgrad w 90. minucie spotkania, gdy Dimo Naydenov zdobył pierwszą bramkę.

Vasilev
86′ Hristiyan Vasilev
Plamen Ivanov Iliev
Ventsislav Bonev
Dragos Grigore22′
Todor Gochev
Jordan Ikoko38′
46′ Georgi Slavchev Kupenov
Swietosław Djakow
56′ 90′ Lachezar Kotev
Mavis Tchibota Dufounou
72′ Martin Stankev
Jorge Fernando Barbosa Intima
66′ Atanas Vasilev Kabov
Jakub Świerczok
Kristiyan Katsarev
Jorge Emanuel Broun
Theofilos Kouroupis
Georgi Ilkov Terziev22′
90′ Kristiyan Uzunov
Stanislav Manolev70′
72′ Emil Nikolaev Gargorov
Stéphane Badji
Hristo Yankov Ivanov
Jacek Góralski
66′ Zapro Georgiev Dinev
Jody Lukoki
Grigor Ivaylov Dolapchiev
Dimo Naydenov Bakalov64′  90′

Drużyna Łudogorca Razgrad była w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Vitoshy Bistrita otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.