Liga bułgarska - 16. kolejka First League: Lokomotiw Płowdiw - POFK Botev Vratsa 2-0 (1-0)

8 listopada na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie odbył się pojedynek 16. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Lokomotiwu Płowdiw i Botevu Vratsa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lokomotiwu Płowdiw 2-0. Na stadionie stawiło się 1 400 widzów.

16. kolejka Bułgaria - First League
2019-11-08 16:30 | Stadion: Stadion Lokomotiv | Widzów: 1400 | Arbiter: G. Nikolov
Lokomotiw Płowdiw
POFK Botev Vratsa
2
0
Dinis Almeida 33'
G. Iliev 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Lokomotiwu Płowdiw wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Botev Vratsa: Deyanowi Viktorovowi w 20. i Georgiemu Valchevowi w 28. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dinis Almeida wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lokomotiwu Płowdiw, zdobywając bramkę w 33. minucie starcia. W 40. minucie kartkę dostał Angel Lyaskov z Botevu Vratsa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lokomotiwu Płowdiw.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Botev Vratsa: Dominikowi Ivilinowi w 60. i Ivaylowi Mihaylovowi w 66. minucie. W 71. minucie Alen Ožbolt zastąpił Birsenta Karagarena.

Trener Botevu Vratsa postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Angela Lyaskova i na pole gry wprowadził napastnika Waleriego Bożinowa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Davidowi Malembanie, piłkarzowi Lokomotiwu Płowdiw. W 76. minucie w drużynie Lokomotiwu Płowdiw doszło do zmiany. Parvizchon Umarbaev wszedł za Edina Bahticia.

Chwilę później trener Lokomotiwu Płowdiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Georgi Iliev, a murawę opuścił Miloš Petrović. Georgi Iliev nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Botevu Vratsa doszło do zmiany. Miroslav Budinov wszedł za Petara Atanasova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lokomotiwu Płowdiw w 90. minucie spotkania, gdy Georgi Iliev strzelił drugiego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Krasimir Kostov
 33′ Dinis Costa Lima Almeida
Ventsislav Kerchev
Stephen Eze
Ilia Milanow
75′ David Zeferino Malembana
Deyan Viktorov Ivanov20′
79′ Miloš Petrović
Petar Atanasov81′
76′ Edin Bahtić
Waleri Domowczyjski
71′ Alen Ožbolt
Andreas Vasev
Ilko Emilov Pirgov
Hristo Mitov
Lucas Gabriel Masoero Masi
Filip Žderić
79′  90′ Georgi Iliev Rusev
Miroslav Vladimirov Budinov81′
Nikolay Stefanov Nikolaev
Waleri Bożinow72′
76′ Parvizchon Umarbaev

71′ Birsent Karagaren

Wyjątkowa nieporadność napastników Botevu Vratsa była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Botevu Vratsa pokazał pięć.

Jedenastka Lokomotiwu Płowdiw w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.