Liga bułgarska - 16. kolejka First League: FK Botev Plovdiv - Lewski Sofia 1-0 (0-0)

10 listopada na Sporten kompleks Botev 1912 odbył się mecz 16. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Botevu Plovdiv i Lewsi Sofii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Botevu Plovdiv 1-0. Na stadionie stawiło się 2 900 widzów.

16. kolejka Bułgaria - First League
2019-11-10 14:15 | Stadion: Sporten kompleks Botev 1912 | Widzów: 2900 | Arbiter: S. Todorov
FK Botev Plovdiv
Lewski Sofia
1
0
A. Tonew 47'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków zespół Lewsi Sofii wygrał 15 razy i zanotował sześć porażek oraz cztery remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 28. minucie sędzia ukarał kartką Deniego Alara, zawodnika Lewsi Sofii.

Jedyną bramkę meczu dla Botevu Plovdiv zdobył Aleksandar Tonew w 47. minucie. Trener Lewsi Sofii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Martina Petkova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Zdravko Dimitrov.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Khalya Iyane'a z Lewsi Sofii, a w 66. minucie Stanislava Shopova z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Stanislav Shopov został zastąpiony przez Antonia Vutova. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lewski Sofia: Hólmarowi Eyjólfssonowi w 76. i Nunowi Reisowi w 80. minucie.

Chwilę później trener Botevu Plovdiv postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Marko Pervan, a murawę opuścił Todor Nedelev. W 87. minucie Ivan Goranov został zmieniony przez Ivayla Naydenova, a za Khalya Iyane'a wszedł na boisko Marin Petkov, co miało wzmocnić jedenastkę Lewsi Sofii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Vianę na Atanasa Yordanova.

Khaly Iyane Thiam65′ 90′
85′ Todor Nedelev
Martin Raynov
66′ 68′ Stanislav Shopov
Deni Alar28′
 47′ Aleksandar Tonew
Paulo Victor de Menezes Melo
90′ Fernando Viana Jardim Silva
Ivaylo Naydenov87′
85′ Marko Pervan
Asen Rumenov Chandarov
68′ Antonio Vutov
Martin Detelinov Petkov57′
90′ Atanas Yordanov Stoimenov
Marin Plamenov Petkov90′
Ivan Kostadinov Vasilev

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Lewsi Sofii pokazał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.