Liga bułgarska - 16. kolejka First League: CSKA Sofia - Slavia Sofia 1-0 (0-0)

9 listopada na Stadionie Bâlgarska Armija odbyło się starcie 16. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami CSKA Sofia i Slavii Sofia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CSKA Sofia 1-0. Na stadionie stawiło się 1 900 widzów.

16. kolejka Bułgaria - First League
2019-11-09 16:30 | Stadion: Stadion Bâlgarska Armija | Widzów: 1900 | Arbiter: D. Draganov
CSKA Sofia
Slavia Sofia
1
0
A. Sowe 66'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 51 spotkań zespół CSKA Sofia wygrał 38 razy i zanotował cztery porażki oraz dziewięć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Petarowi Zanewowi z CSKA Sofia. Była to 45. minuta meczu.

W 59. minucie Georgi Yomov został zastąpiony przez Emila Svetoslavova. Na murawie, jak to często zdarzało się CSKA Sofia w tym sezonie, pojawił się Geferson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Viva Solomona-Otabora. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółte kartki dostał Yanis Karabelyov, Galin Stefanov z zespołu Slavii Sofia.

Jedyną bramkę meczu dla CSKA Sofia zdobył Ali Sowe w 66. minucie. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 67. minucie w drużynie CSKA Sofia doszło do zmiany. Kristiyan Malinov wszedł za Rubena Pintę. Chwilę później trener Slavii Sofia postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Vladislava Uzunova. Na boisko wszedł Tsvetelin Chunchukov, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Albentosę z CSKA Sofia, a w 87. minucie Slavcha Shokolarova z drużyny przeciwnej.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w zespole CSKA Sofia za Evandra wszedł Graham Carey, a w drużynie Slavii Sofia Yanis Karabelyov zmienił Ventsislava Bengyuzova. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Slavcho Shokolarov osłabiając drużynę Slavii Sofia. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 87. minucie. W szóstej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Busattowi z drużyny CSKA Sofia.

CSKA Sofia
90′ Gustavo Busatto
Georgi Nikolaev Georgiev
75′ Raúl Albentosa Redal
Milen Gamakow
45′ Petar Zanew
Yanis Karabelyov65′ 80′
67′ Ruben Pinto
Slavcho Petrov Shokolarov87′ 87′
60′ Viv Solomon-Otabor
Galin Stefanov Ivanov65′
Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues
Georgi Yomov59′
80′ Evandro da Silva
Radoslav Kirilov Kirilov
 66′ Ali Sowe
Vladislav Zdravkov Uzunov69′
Vytautas Cerniauskas
Antonis Stergiakis
Nuno Miguel Adro Tomás
Andrea Hristov
60′ Geferson Cerqueira Teles
Ventsislav Bengyuzov80′
67′ Kristiyan Aleksandrov Malinov
Emil Svetoslavov Stoev59′
80′ Graham Carey
Darko Tasevski
Martin Ognyanov Smolenski
Tsvetelin Chunchukov69′
Tony Watt
Iliyan Mitsanski

Zespół CSKA Sofia zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Slavii Sofia obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.