Liga bułgarska - 15. kolejka First League: FK Arda - Tsarsko Selo 0-2 (0-0)

7 listopada na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie odbył się pojedynek 15. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami FK Arda i Tsarsko Selo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tsarsko Selo 2-0. Na stadionie zasiadło 130 widzów.

15. kolejka Bułgaria - First League
2019-11-07 14:30 | Stadion: Stadion Lokomotiv | Widzów: 130 | Arbiter: G. Ivanov
FK Arda 1924 Kardzhali
FA Tsarsko Selo Sofia
0
2
R. Antwi 51',64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Tsarsko Selo wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach zespół FK Arda próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Yordanowi Minevowi z drużyny Tsarsko Selo. Była to 20. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tsarsko Selo w 51. minucie spotkania, gdy Rodney Antwi zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 58. minucie João Amorim został zastąpiony przez Darrena Sidoela. W następstwie utraty bramki trener FK Arda postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Rumyana Hovsepyana i na pole gry wprowadził napastnika Spasa Delewa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trener Tsarsko Selo postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Anderson, a murawę opuścił Anton Karaczanakow.

Zespół FK Arda ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Tsarsko Selo, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie Rodney Antwi ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

W 70. minucie Connor Randall został zmieniony przez Radoslava Vasileva, co miało wzmocnić jedenastkę FK Arda. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dylana Bahamboulę na Georgiego Hasheva oraz Bozhidara Katsarova na Emanuila Maneva. Między 73. a 76. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Tsarsko Selo i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Gustavo Carbonieri Santa Rosa
75′ Ilias Hassani
Martin Kavdanski
Emil Martinov
Yordan Milchev Minev20′
58′ João Carlos Nogueira Amorim
Dylan Bahamboula75′
70′ Connor Steven Randall
Reyan Daskalov76′
58′ Rumyan Hovsepyan
Georgi Hashev75′
58′ Darren Sidoel
Veselin Milchev Minev
Matheus Izidorio Leoni
Emanuil Ganchev Manev80′
58′ Spas Borislavov Delew
Damien Marie
Aleksandar Veselinov Georgiev
Anderson Cordeiro Costa58′
70′ Radoslav Vasilev
Georgi Minchev

Przewaga drużyny FK Arda w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom FK Arda, natomiast zawodnikom Tsarsko Selo pokazał trzy.