Liga bułgarska - 14. kolejka First League: Lewski Sofia - PFK Dunav Ruse 2-0 (2-0)

31 października na Vivacom Arena - Georgi Asparuhov odbył się pojedynek 14. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Lewsi Sofii i Dunav Ruse. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lewsi Sofii 2-0. Na stadionie zasiadło 1 246 widzów.

14. kolejka Bułgaria - First League
2019-10-31 17:30 | Stadion: Vivacom Arena - Georgi Asparuhov | Widzów: 1246 | Arbiter: N. Popov
Lewski Sofia
PFK Dunav Ruse
2
0
B. Makendzhiev 15' (samob.)
H. Eyjólfsson 23'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Lewsi Sofii wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Dunav Ruse Blagoy Makendzhiev.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Lewsi Sofii, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Hólmar Eyjólfsson.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Dunav Ruse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Ivan Selemenev, a murawę opuścił Stefan Veselinov. W 62. minucie Franco Mazurek został zastąpiony przez Martina Petkova.

W 66. minucie Ivaylo Stefanov został zmieniony przez Samira Ayassa, a za Diyana Dimova wszedł na boisko Fernando Henrique, co miało wzmocnić zespół Dunav Ruse. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stanislava Ivaylova na Zdravka Dimitrova w 85. minucie oraz Zhivka Milanova na Giannisa Kargasa w tej samej minucie. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Ivan Goranov, piłkarz gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Blagoy Makendzhiev 15′ (samob.)
 23′ Hólmar Örn Eyjólfsson
Lyuben Georgiev Nikolov
81′ Ivan Goranov
Aleksandar Isaevski
89′ Zhivko Milanov
Mihail Milchev
Nuno Miguel Pereira Reis
Martin Stoyanov Kovachev
Khaly Iyane Thiam
Diyan Dimov77′
62′ Franco Eduardo Mazurek
Stefan Veselinov Hristov57′
85′ Stanislav Ivaylov Ivanov
Ahmed Yalmazov Ahmedov
Mikołaj Michajłow
Hennadii Ganev
89′ Giannis Kargas
Samuel Inkoom
85′ Zdravko Minchev Dimitrov
Samir Ayass66′
Ivaylo Naydenov
Berkan Durdu
Asen Rumenov Chandarov
Ivan Selemenev57′
62′ Martin Detelinov Petkov
Fernando Henrique Quintela Cavalcante77′
Iliya Yurukov

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Sędzia nie ukarał zawodników Dunav Ruse żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.