Liga bułgarska - 13. kolejka First League: Lokomotiw Płowdiw - CSKA Sofia 1-0 (1-0)

20 października na Stadionie Lokomotiv w Płowdiwie odbyło się spotkanie 13. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami Lokomotiwu Płowdiw i CSKA Sofia. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lokomotiwu Płowdiw 1-0. Na stadionie zasiadło 4 500 widzów.

13. kolejka Bułgaria - First League
2019-10-20 16:45 | Stadion: Stadion Lokomotiv | Widzów: 4500 | Arbiter: S. Todorov
Lokomotiw Płowdiw
CSKA Sofia
1
0
J. Tomašević 16'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Zespół CSKA Sofia wygrał aż 29 razy, zremisował 10, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lokomotiwu Płowdiw w 16. minucie spotkania, gdy Josip Tomašević zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Josipowi Tomaševiciowi z Lokomotiwu Płowdiw. Była to 37. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lokomotiwu Płowdiw.

Na drugą połowę drużyna CSKA Sofia wyszła w zmienionym składzie, za Tony'ego Watta, Viva Solomona-Otabora weszli Tiago Rodrigues, Evandro. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CSKA Sofia: Plamenowi Galabovowi w 57. i Grahamowi Careyowi w 66. minucie.

W 70. minucie Parvizchon Umarbaev został zmieniony przez Petara Vitanova. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Petara Vitanova z Lokomotiwu Płowdiw, a w 79. minucie Valentina Ivaylova z drużyny przeciwnej. W 76. minucie w zespole Lokomotiwu Płowdiw doszło do zmiany. Ante Aralica wszedł za Georgiego Ilieva.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Josip Tomašević z zespołu Lokomotiwu Płowdiw i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 37. minucie. Kibice Lokomotiwu Płowdiw nie mogli już doczekać się wprowadzenia Momcziła Cwetanowa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alen Ožbolt. W 88. minucie w drużynie CSKA Sofia doszło do zmiany. Geferson wszedł za Bradleya Mazikou.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Petarowi Zanewowi i Martinowi Lukovowi. W drugiej połowie nie padły gole.

CSKA Sofia
90′ Martin Lukov
Bradley Mazikou88′
 16′ 37′ 82′ Josip Tomašević
Petar Zanew90′
76′ Georgi Iliev Rusev
Kristiyan Aleksandrov Malinov
70′ Parvizchon Umarbaev
Graham Carey66′
Dimityr Iliew
Viv Solomon-Otabor46′
Birsent Karagaren
Ali Sowe
86′ Alen Ožbolt
Geferson Cerqueira Teles88′
86′ Momcził Cwetanow
Stoycho Ivanov Atanasov
Nikolay Stefanov Nikolaev
Ruben Pinto
70′ 71′ Petar Vitanov
Tiago Filipe Sousa Nóbrega Rodrigues46′
76′ Ante Aralica
Evandro da Silva46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.