Liga bułgarska - 13. kolejka First League: Botev Plovdiv - Łudogorec Razgrad 0-1 (0-1)

W meczu 13. kolejki bułgarskiej First League, który rozegrany został 19 października, drużyna Botevu Plovdiv przegrała z Łudogorcem Razgrad 0-1 (0-1). Mecz na Sporten kompleks Botev 1912 obejrzało 2 400 widzów.

13. kolejka Bułgaria - First League
2019-10-19 16:30 | Stadion: Sporten kompleks Botev 1912 | Widzów: 2400 | Arbiter: G. Dimitrov
FK Botev Plovdiv
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
0
1
Jorginho 7'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 starć jedenastka Łudogorca Razgrad wygrała 19 razy i zanotowała trzy porażki oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Łudogorca Razgrad w siódmej minucie spotkania, gdy Jorginho zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dimitar Dimitrov z Botevu Plovdiv. Była to 36. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Łudogorca Razgrad.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rafaela Forstera z Łudogorca Razgrad, a w 55. minucie Aleksandara Tonewa z drużyny przeciwnej. W 58. minucie Dan Biton zastąpił Jakuba Świerczoka.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Łudogorca Razgrad doszło do zmiany. Dimo Bakalov wszedł za Jorginha. Trener Botevu Plovdiv postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Stanislava Shopova i na pole gry wprowadził napastnika Fernanda Vianę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Botev Plovdiv: Markowi Pervanowi w 76. i Kristianowi Traychevowi w 88. minucie.

W 77. minucie Dimitar Dimitrov został zmieniony przez Johnatana, a za Marka Pervana wszedł na boisko Petar Stoyanov, co miało wzmocnić drużynę Botevu Plovdiv. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wandersona na Swietosława Djakowa. W drugiej połowie nie padły gole.

Georgi Ilkov Terziev
88′ Kristian Traychev Dimitrov
Stanislav Manolev
Lachezar Baltanov
Anicet Abel Andrianantenaina
36′ 77′ Dimitar Dimitrov Tonev
Stéphane Badji
Todor Nedelev
Dan Biton58′
76′ 86′ Marko Pervan
Wanderson Cristaldo Farias80′
72′ Stanislav Shopov
Jorge Fernando Barbosa Intima  7′ 70′
55′ Aleksandar Tonew
Marcelo Nascimento da Costa
Georgi Argilashki
Jorge Emanuel Broun
Kostadin Nichev
Jordan Ikoko
77′ Johnathan Carlos Pereira
Cosmin Iosif Moti
Radoslav Terziev
Anton Nedyalkov
86′ Petar Stoyanov Itov
Swietosław Djakow80′
Ivan Kostadinov Vasilev
Dimo Naydenov Bakalov70′
72′ Fernando Viana Jardim Silva
Jakub Świerczok58′

Jedenastka Łudogorca Razgrad była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Botevu Plovdiv obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.