Liga bułgarska - 10. kolejka First League: Łudogorec Razgrad - Czerno More Warna 4-1 (2-1)

W spotkaniu 10. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 24 maja, drużyna Łudogorca Razgrad wygrała z Czerno More Warna 4-1 (2-1). Mecz na Ludogorets Arena obejrzało 6 200 widzów.

10. kolejka Bułgaria - First League
2019-05-24 19:00 | Stadion: Huvepharma Arena | Widzów: 6200 | Arbiter: V. Chinkov
Jorginho 23'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki jedenastka Łudogorca Razgrad wygrała 14 razy i zanotowała pięć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Łudogorca Razgrad w 10. minucie spotkania, gdy Dimo Bakalov zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Zespół Czerno More Warna otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 23. minucie Jorginho wyrównał wynik meczu.

Piłkarze Łudogorca Razgrad szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 33. minucie dającego prowadzenie gola dla zawodników Łudogorca Razgrad strzelił Jakub Świerczok. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Łudogorca Razgrad rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aniceta Andrianantenainę wszedł Dominik Yankov. W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad, a w 55. minucie Patricka Andrade'a z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Łudogorca Razgrad, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie Jakub Świerczok ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1.

W 60. minucie sędzia pokazał kartkę Stefanowi Stanchevowi, piłkarzowi Czerno More Warna.

Niedługo później Jakub Świerczok wywołał eksplozję radości wśród kibiców Łudogorca Razgrad, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie pojedynku. Trener Czerno More Warna wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aristote'a N'Dongalę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jorginho.

W 73. minucie Dimo Bakalov został zastąpiony przez Davida Ribeiro. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Łudogorec Razgrad: Antonowi Nedyalkovowi w 80. i Cicinhowi w 88. minucie. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Czerno More Warna doszło do zmiany. Mehdi Fennouche wszedł za Daniego Kikiego.

Po chwili trener Łudogorca Razgrad postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 88. minucie zastąpił zmęczonego Cicinha. Na boisko wszedł Georgi Terziev, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W doliczonej pierwszej minucie meczu w zespole Czerno More Warna doszło do zmiany. Aleksandar Valentinov wszedł za Rodriga. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Ivan Dichevski
88′ 88′ Neuciano de Jesus Gusmão
Miroslav Enchev
Dragos Grigore
Hugo Jean Pascal Konongo
Cosmin Iosif Moti
Stefan Stanchev60′
80′ Anton Nedyalkov
Erickson Patrick Correia Andrade55′
46′ Anicet Abel Andrianantenaina
Martin Yankov Minchev
 10′ 73′ Dimo Naydenov Bakalov
Jorge Vinícius Oliveira Alves  23′ 72′
 33′, 58′, 71′ 49′ Jakub Świerczok
Rodrigo Henrique Santana da Silva90′
Renan dos Santos
Stefan Stefanov Petkov
Rafael Forster
Martin Danailov Dichev
88′ Georgi Ilkov Terziev
Zlatin Nikolaev Stankov
46′ Dominik Ivilin Yankov
Aristote N'Dongala72′
Serkan Kadir Yusein
Aleksandar Valentinov Georgiev90′
Adrian Popa
Hristo Yankov Ivanov
73′ David Ribeiro Pereira
Mehdi Fennouche81′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.