Reklama

Reklama

Liga bułgarska - 10. kolejka First League: CSKA Sofia - FK Botev Plovdiv 1-0 (0-0)

24 maja na Stadionie Bâlgarska Armija odbył się pojedynek 10. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami CSKA Sofia i Botevu Plovdiv. Mecz zakończył się zwycięstwem CSKA Sofia 1-0. Na stadionie stawiło się 7 300 widzów.

24 maja  na Stadionie Bâlgarska Armija odbył się pojedynek  10. kolejki bułgarskiej First League pomiędzy drużynami CSKA Sofia  i Botevu Plovdiv. Mecz zakończył się zwycięstwem CSKA Sofia 1-0. Na stadionie stawiło się 7 300 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 starć jedenastka Botevu Plovdiv wygrała sześć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Taktyka trenera zespołu Botevu Plovdiv już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Botevu Plovdiv. W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stoycha Atanasova z CSKA Sofia, a w drugiej minucie doliczonego czasu Dimitara Pirgova z drużyny przeciwnej.

Reklama

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener CSKA Sofia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jorginho, a murawę opuścił Evandro. Jorginho bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to już jego piąta bramka w tegorocznych rozgrywkach. Trener Botevu Plovdiv postanowił zagrać agresywniej. W 48. minucie zmienił pomocnika Todora Nedeleva i na pole gry wprowadził napastnika Féréborego Dorégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 53. minucie w drużynie CSKA Sofia doszło do zmiany. Henrique wszedł za Edwina Gyasiego. W 63. minucie Kostadin Nichev został zmieniony przez Zapra Georgieva. W 80. minucie w jedenastce Botevu Plovdiv doszło do zmiany. Stanislav Shopov wszedł za Kristiana Dobreva.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Bozhidarowi Chorbadzhiyskiemu z CSKA Sofia. Była to 85. minuta spotkania.

Bramkarz Botevu Plovdiv wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż dziewięć razy, ale nie zachował czystego konta. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył Jorginho.

Zespół CSKA Sofia był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Botevu Plovdiv pokazał jedną.

Drużyna CSKA Sofia w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL