Liga bułgarska - 1. kolejka First League: Tsarsko Selo - Etar Veliko Tarnovo 3-0 (1-0)

W spotkaniu 1. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 11 sierpnia, zespół Tsarsko Selo zwyciężył z Etarem Veliko Tarnovo 3-0 (1-0). Mecz na Tsarsko selo Complex w Sofii obejrzało 200 widzów.

1. kolejka Bułgaria - First League
2020-08-11 19:00 | Stadion: Tsarsko selo Complex | Widzów: 200 | Arbiter: R. Gidzhenov
I. Skerlev 67' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Etaru Veliko Tarnovo wygrał dwa razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tsarsko Selo w 20. minucie spotkania, gdy Anderson strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tsarsko Selo.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartkę dostał Plamen Nikolov z Etaru Veliko Tarnovo.

Drużyna Etaru Veliko Tarnovo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 47. minucie wynik na 2-0 podwyższył Antonio Georgiev.

W 53. minucie żółtą kartkę dostał Ivaylo Borislavov, zawodnik gospodarzy. W 54. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Plamen Nikolov z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 46. minucie. W 57. minucie Valentin Yoskov został zmieniony przez Steliyana Plamenova.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Tsarsko Selo doszło do zmiany. Stefan Veselinov wszedł za Salifa Cisségo.

W 67. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Etaru Veliko Tarnovo Ivan Skerlev. W 70. minucie Emanuil Ganchev został zmieniony przez Dylana Mertensa, co miało wzmocnić zespół Tsarsko Selo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Pehlivanova na Ivana Dinkova oraz Nikolę Kolev na Ivana Aleksandrova.

Niedługo później trener Tsarsko Selo postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Andersona wszedł Vasil Nikolov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Tsarsko Selo doszło do zmiany. Toma Ivov wszedł za Miroslava Vladimirova. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Hristo Ivanov
53′ Ivaylo Borislavov Markov
Georgi Slavchev Kupenov
70′ Emanuil Ganchev Manev
Nikola Kolev79′
 47′ Antonio Georgiev
Anton Kunchev Ognyanov
Bozhidar Vasev
Daniel Pehlivanov75′
86′ Miroslav Vladimirov Budinov
Kolyo Stanev
65′ Salif Cissé
Milcho Angelov
 20′ 86′ Anderson Cordeiro Costa
Yulian Raykov
86′ Vasil Nikolov Bozhinov
Ivan Dinkov Mihaylov75′
70′ Dylan Mertens
Kaloyan Krasimirov Mitev
86′ Toma Ivov Ushagelov
Steliyan Plamenov Dobrev57′
65′ Stefan Veselinov Hristov
Ivan Aleksandrov Petkov79′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Tsarsko Selo pokazał jedną żółtą.

Zespół Tsarsko Selo w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.