Liga bułgarska - 1. kolejka First League: Slavia Sofia - Czerno More Warna 1-1 (1-0)

W meczu 1. kolejki bułgarskiej First League, który rozegrany został 9 sierpnia, drużyna Slavii Sofia zremisowała z Czerno More Warna 1-1 (1-0). Mecz na Stadionie Slavija obejrzało 300 widzów.

S. Velev 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 48 starć zespół Czerno More Warna wygrał 18 razy i zanotował 16 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Sofia w siódmej minucie spotkania, gdy Andrea Hristov zdobył pierwszą bramkę.

Między 10. a 27. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Slavii Sofia.

W 59. minucie kartkę otrzymał Ilian Ilianov z Czerno More Warna. W 62. minucie w drużynie Slavii Sofia doszło do zmiany. Georgi Tomov wszedł za Ventsislava Bengyuzova.

Chwilę później trener Czerno More Warna postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Patricka Andrade'a. Na boisko wszedł Stefan Dimitrov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Danielowi Svetoslavovowi, zawodnikowi gości. W 76. minucie w zespole Czerno More Warna doszło do zmiany. Denislav Minkov wszedł za Mathiasa Coureura.

W 80. minucie Dimitar Rangelov zastąpił Tsvetelina Chunchukova. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Milena Gamakowa z Slavii Sofia, a w 90. minucie Denislava Minkova z drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Slavii Sofia doszło do zmiany. Ivaylo Emilov wszedł za Radoslava Kirilova.

Zespół Czerno More Warna wyrównał wynik meczu. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania Stefan Dimitrov wyrównał wynik meczu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ivan Dyulgerov
 7′ Andrea Hristov
Viktor Nikolaev Popov
27′ Hristo Popadiyn
Cwetomir Panow
24′ Emil Viyachki
Stefan Stanchev10′
62′ Ventsislav Bengyuzov
Daniel Svetoslavov Dimov70′
83′ Milen Gamakow
Mathias Coureur76′
90′ Radoslav Kirilov Kirilov
Ismail Isa Mustafa
80′ Dimitar Dimitrov Rangelov
Stefan Dimitrov Velev64′  90′
62′ Georgi Tomov Valchev
Pavel Diyanov Georgiev
80′ Tsvetelin Chunchukov
Velislav Krasimirov Vasilev
90′ Ivaylo Emilov Dimitrov
Denislav Minkov Angelov76′ 90′
Dimitar Kirilov Stoyanov
Emil Emilov Yanchev

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla jedenastki Slavii Sofia, mimo że oddała ona pięć celnych strzałów. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Slavii Sofia dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Czerno More Warna w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.