Liga bułgarska - 1. kolejka First League: POFK Botev Vratsa - Beroe Stara Zagora 1-3 (0-1)

W starciu 1. kolejki bułgarskiej First League, które rozegrane zostało 12 lipca, zespół Botevu Vratsa przegrał z Beroe Stara Zagora 1-3 (0-1). Mecz na Stadionie Hristo Botev obejrzało 1 500 widzów.

1. kolejka Bułgaria - First League
2019-07-12 17:45 | Stadion: Stadion Hristo Botev | Widzów: 1500 | Arbiter: I. Stoyanov
M. Zhelev 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Beroe Stara Zagora wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beroe Stara Zagora w 12. minucie spotkania, gdy Pedro Eugénio strzelił pierwszego gola.

W 20. minucie Pedro Eugénio zastąpił Milena Zheleva. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Rúbena Brígida, piłkarza gości. W tej samej minucie w drużynie Botevu Vratsa doszło do zmiany. Miroslav Budinov wszedł za Georgiego Valcheva.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Beroe Stara Zagora.

W 46. minucie Ivaylo Mihaylov został zmieniony przez Simeona Mecheva, co miało wzmocnić drużynę Botevu Vratsa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Kamburowa na Zorana Josipovica w 61. minucie. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ilię Milanow z Botevu Vratsa, a w 67. minucie Ivana Mincheva z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Botevu Vratsa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Rúben Brígido.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-2 na 13 minut przed zakończeniem pojedynku zdobył Miroslav Budinov.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Botev Vratsa: Simeonowi Mechevowi w 78. i Waleriemu Domowczyjskiemu w 80. minucie. W 83. minucie w jedenastce Beroe Stara Zagora doszło do zmiany. Meledje Omnibes wszedł za Ivana Mincheva. Chwilę później trener Botevu Vratsa postanowił wzmocnić linię napadu i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Genova. Na boisko wszedł Milan Vušurović, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Hristowi Evtimovowi z Botevu Vratsa.

Piłkarze Beroe Stara Zagora szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik ustalił Milen Zhelev.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Ivan Bandałowski
62′ Ilia Milanow
Nikita Baranov
Petar Atanasov
Pedro Miguel Pina Eugénio  12′ 20′
87′ Hristo Evtimov Zlatinski
Aleksandar Cwetkow
46′ Ivaylo Mihaylov
Rúben Luís Maurício Brígido  69′ 32′
32′ Georgi Tomov Valchev
Ivan Minchev67′ 83′
80′ Waleri Domowczyjski
Carlos Ohene
85′ Daniel Nedyalkov Genov
Aleksandar Vasilev
Andreas Vasev
Martin Kamburow61′
Hristo Mitov
Plamen Kolev
46′ 78′ Simeon Krasimirov Mechev
Georgi Tanev Madzharov
Angel Stefanov Lyaskov
Meledje Djedjan Omnibes83′
32′  77′ Miroslav Vladimirov Budinov
Petko Valentinov Tsankov
85′ Milan Vušurović
Milen Zhelev20′  87′

Zoran Josipovic61′

Yulian Rumenov Nenov

Zawodnicy Botevu Vratsa otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.